fbpx
  • Paweł
  • Mecze

Wysoko w Lipuszu

Piłkarze Pomezanii nie zwalniają tempa i tym razem w meczu na szczycie pokonali w Lipuszu tamtejszą Wdę 5:1, aczkolwiek wbrew wynikowi mecz nie był taki łatwy jak by mógł się wydawać.

Piłkarze pozostawili dużo siły i serca na boisku, wyróżnić trzeba wszystkich, oczywiście nie można przejść obojętnie obok wyczynu Patryka Korynta, nowy zawodnik pozyskany z Wisły Korzeniewo skompletował Hat-Tricka mimo iż na boisku pojawił się dopiero w 65 minucie. To był mecz walki, który mógł rozpocząć się bardzo dobrze dla malborczyków. W 10 min. Malborczycy mogli objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Migawski który się pośliznął przed strzałem, a to się zemściło w 21 minucie, Oliwa pokonał Pelcera z rzutu wolnego tym samym Pelcer skapitulował pierwszy raz w tym sezonie, a dokładnie po 381 minutach. Po bramce gra była wyrównana, ale sytuacje stwarzali sobie malborczycy, wreszcie w 45 minucie faulowany w polu karnym przez bramkarza był Maciej Bełz, a tym razem Piotr Sobieraj pewnie wykorzystał rzut karny, ta bramka zapewne nieco podcięła skrzydła gospodarzom bo w drugiej połowie to wyraźnie malborczycy darzyli do zwycięstwa, w 53 minucie z bliskiej odległości bramkę na 2;1 strzelił Bełz i co prawda Pomezania kontrolowała sytuację, to jednak gospodarze groźnie atakowali aczkolwiek bez stu procentowych sytuacji, od 81 minuty rozpoczął się koncert Korynta który strzelił trzy bramki i uciszył nerwowo reagującego trenera gospodarzya dwie były naprawdę wyjątkowej urody, dwukrotnie przelobowany został bramkarz (głową i nogą), a wynik ustalił strzałem z 16 metrów. Po meczu piłkarze nie kryli zadowolenia głośnymi okrzykami "Tylko Pomka ooooo', ale też nie ukrywali zmęczenia bo każdy w tym meczu dał z siebie wiele.

WDA - POMEZANIA 1:5 (1:1)

1:0 - Oliwa (21)

1:1 - Sobieraj (45) - faulowany Bełz

1:2 - Bełz (52) - asysta Sobieraj

1:3 - Korynt (81) - asysta Bełz

1:4 - Korynt (89) - asysta Migawski

1:5 - Korynt (90+3) - asysta Migawski

widzów: ok. 100 (15 z Malborka)