• Paweł
  • Mecze

Remis w Pinczynie

Malborska Pomezania tylko lub aż zremisowała w Pinczynie z miejscowym Meteorem 2:2 i podobnie jak przed rokiem malborczycy wygrywali 2:0, ale nie potrafili utrzymać prowadzenia co potwierdza, że ten rywal nam zdecydowanie "nie leży".

Pierwsza połowa w Pinczynie przebiegła zgodnie z planem założonym przez Pomezania. Najpierw po dośrodkowaniu  Mateusza Latkiewicza i strzale głową Roberta Felskiego objęliśmy prowadzenie, a wynik podwyższył Marlon Escobar po prostopadłym podaniu od Dawida Torłopa. Po drugiej bramce mieliśmy jeszcze dwie doskonałe sytuacje na podwyższenie wyniku i prawdopodobnie ułożenie sobie meczu na kolejne 45 minut, ale...tak się nie stało...

- Nie wiem, co się stało. Daliśmy się stłamsić przeciwnikowi, mimo że wiedzieliśmy, że ruszą na nas - mówi Andrzej Tołstik. (wypowiedź dla serwisu malbork.naszemiasto.pl)

W ciągu niespełna dziesięć minut po przerwie gospodarze wyrównali, najpierw po błędzie Majewskiego, a druga bramka padła po "rozklepaniu" naszej niepewnie grającej tego dnia obrony. Gospodarze mieli jeszcze co najmniej 3 doskonałe sytuacje, ale tym razem dobrze interweniował Majewski. Mimo bardzo słabej 2 połowy w naszym wykonaniu  w 91 minucie moglismy przechylić szale na swoją korzyść, ale piłka po strzale głową Latkiewicza minimalnie przeszła nad poprzeczką.

Co tu dużo mówić, piłka amatorska ma to do siebie, że znowu dość sporo braków w składzie, do tego w czasie meczu trzeba było mocno rotować składem, mimo, że na "papierze" kadra wygląda co najmniej przyzwoicie to jednak w "praniu" już niekoniecznie zawsze jest tak kolorowo, kontuzje oraz wyjazdy zawsze sprawiają, że kadra meczowa się kurczy. Napewno plus, że doświadczenie zbierają młodzi zawodnicy (w sumie zagrało 6 poniżej 20 roku życia), ale braki kadrowe jakie przytrafiają nam się od początku sezonu sprawiają, że nie wykluczone, że do końca okienka transferowego będziemy rozglądali się za zawodnikami (do 31 sierpnia można przeprowadzać transfery z klubu do klubu), na kolejne mecze kadrowo jednak powinniśmy wyglądać już lepiej.Kolejny mecz w sobotę o godz.18:00 w Malborku.

- Nie zasłużyliśmy nawet na jeden punkt, powinniśmy przegrać ten mecz. W drugiej połowie nie mieliśmy sytuacji, w przeciwieństwie do rywala, który stworzył sobie 2-3 sytuacje meczowe. Nie mogę odmówić chłopakom tego, że zostawili zdrowie, ale popełniliśmy błędy. Odpowiedzialność za ten remis biorę na swoje barki - mówi Andrzej Tołstik. )wypowiedź dla serwisu malbork.naszemiasto.pl)

Pomezania: Majewski - Leszczyński (70 Marendowski), Grędzicki, Łazarczyk, Bochyński - Dryjas, Alaburda (60 Nędza), Latkiewicz, Felski - Torłop (46 Galeniewski, 80 Sobczyński).

FOTORELACJA - KONRAD SOSIŃSKI

• Kliknięć: 422
  • Paweł
  • Mecze

Wysoka wygrana na początek sezonu

Relacja z serwisu malbork.naszemiasto.pl - Radosław Konczyński

Pomezania Malbork w swoim pierwszym meczu w nowym sezonie V ligi, rozegranym we wtorek (4 sierpnia), pokonała przy Toruńskiej 7:1 (5:1) Czarnych Przemysław.

Gospodarze bardzo szybko, bo już w 2 minucie objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z prawej strony i strzale głową Roberta Felskiego z kilku metrów. Długo się nie cieszyli, bo w 10 minucie dopuścili rywali aż na pole bramkowe i po uderzeniu z najbliższej odległości zrobił się remis.

Jednak w ciągu kolejnego kwadransa malborczycy zupełnie opanowali sytuację. Najpierw po dośrodkowaniu Piotra Wilka piłkę w polu karnym przejął Sławomir Ziemak i z ok. 11 metrów posłał ją przy słupku. Wynik po indywidualnej akcji podwyższył Kamil Dryjas, który po raz pierwszy wystąpił w roli kapitana Pomezanii. Podopieczni trenera Andrzeja Tołstika z łatwością przedostawali się w pole karne, czego dowodem czwarty gol, przy którym Marlon Escobar wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Na kilka minut przed przerwą wynik na 5:1 podwyższył 16-letni Mateusz Latkiewicz, który także zachował zimną krew w „szesnastce” po zagraniu Marlona i strzelił z kilkunastu metrów obok bramkarza.

Wynik po pierwszej połowie mógł być wyższy. Pomezania stworzyła więcej szans bramkowych, m.in. po strzale Michała Alaburdy gości uratowała poprzeczka. Po przerwie też brakowało trochę szczęścia, gdy w słupek trafiali Latkiewicz i Felski. O tę część bramki otarła się piłka również po uderzeniu Dawida Torłopa. Dwa gole dla miejscowych w drugiej części spotkania to zasługa Marlona i jego woleja oraz 16-letniego Konrada Nędzy, który uderzeniem z kilku metrów pod poprzeczkę ustalił wynik.

Trener Pomezanii mówi o dwóch twarzach swojej drużyny w inauguracyjnym meczu.

- Z pierwszej połowy, oprócz braku koncentracji i błahego błędu, po którym straciliśmy gola, jestem zadowolony. Stwarzaliśmy sytuacje, graliśmy szybko i więcej piłką. W drugiej połowie graliśmy zbyt ospale, wolno i monotonnie, a w sytuacjach podbramkowych brakowało nam skuteczności. Ale trzeba się cieszyć z trzech punktów, ten mecz to już historia i skupiamy się na kolejnym spotkaniu – mówi Andrzej Tołstik, trener Pomezanii.

Rywalem będzie Meteor Pinczyn i jak najbardziej aktualna będzie dewiza, że nikogo nie wolno lekceważyć.

- Chłopaki muszą mieć tę świadomość, że nic im się ot, tak nie należy; muszą sobie wszystko wywalczyć. Dlatego już przed meczem z Czarnymi uczulałem, że z takimi rywalami gra się niewygodnie, bo nastawiają się na kontry i stałe fragmenty gry – mówi Andrzej Tołstik.

Pomezania Malbork - Czarni Przemysław 7:1 (5:1)

Bramki: Robert Felski (2), Sławomir Ziemak (13), Kamil Dryjas (20), Marlon Escobar (25, 80), Mateusz Latkiewicz (37), Konrad Nędza (88) - Sebastian Szablewski (10).

Pomezania: Majewski (75 Pluciński) – Wilk (69 Bochyński), Grędzicki, Łazarczyk, Leszczyński – Dryjas, Alaburda (55 Torłop), Ziemak (81 Galeniewski), Latkiewicz, Escobar (81 Nędza) – Felski.

Terminarz V ligi, we wtorek zaczynamy z Czarnymi

Przedstawiamy Państwu terminarz rundy jesiennej V ligi. Zaczynamy we wtorek na własnym boisku o godzinie 18:00, a przeciwnikiem będą Czarni Przemysław. Miesiąc sierpień będzie bardzo intensywny bo w sumie nasi zawodnicy rozegrają aż 6 spotkań, z czego 3 na własnym stadionie. Liczymy na wsparcie kibiców!

• Kliknięć: 341
  • Paweł
  • Mecze

We wtorek inauguracja ligi w Malborku

W sobotę zainaugurowała rozgrywki V liga, jednak tym razem malborska Pomezania nowy sezon rozpocznie nieco później, bo we wtorek o godz.18:00 meczem z Czarnymi Przemysław (tutaj podziękowania dla zaprzyjaźnionego klubu, Czarni Przemysław za bezproblemową zgodę na przełożenie meczu)

Drużyna z Przemysławia przed sezonem rozegrała kilka meczów sparingowych, jeszcze w czerwcu Czarni zanotowali porażki z Koroną Cedry, potem ulegli Madom Ostaszewo 1:3, a kolejne sparingi to już wysokie zwycięstwa z GKS Trąbki Wielkie 13:2 i z Tęczą Szropy 8:2. Skład Czarnych został praktycznie utrzymany z poprzedniego sezonu, do drużyny dołączyli również zawodnicy Wisły Drewnica która nie przystąpiła do rozgrywek B klasy.

Historia pojedynków przemawia zdecydowanie za Pomezanią która odniosła 9 zwycięstw, 3 razy padł remis i ponieśliśmy 1 porażkę (w bramkach 48-15), ostatni mecz zakończył się zwycięstwem Pomezanii 9:3, ale było to w październiku 2019 roku.

We wtorkowym meczu trener Andrzej Tołstik nie będzie miał mocno okrojoną kadrę ze względu na kontuzje, wyjazdy i sprawy zawodowe co by jednak nie miało się dziać liczymy na udaną inaugurację

Pomezania Malbork – kadra na rundę jesienną sezonu 2020/2021

• Bramkarze: Grzegorz Pluciński (2002), Kamil Majewski (1991), Mikołaj Szraga (2004).
  • Obrońcy: Tomasz Jeleń (1985), Mateusz Grędzicki (2002), Tomasz Owsianik (1989), Krystian Sobczyński (2003), Michał Jurczyk (1994), Grzegorz Łazarczyk (1995), Michał Marendowski (2002), Paweł Leszczyński (1997), Piotr Wilk (1980).
  • Pomocnicy: Konrad Nędza (2004), Rafał Galeniewski (2000), Mateusz Latkiewicz (2004), Kamil Dryjas (1991), Mateusz Sroka (1992), Patryk Korynt (1997), Marcin Bochyński (1999), Sławomir Ziemak (1981), Michał Alaburda (1999), Robert Gdela (1994).
  • Napastnicy: Dawid Torłop (1995), Maron Escobar (1995), Robert Felski (1980).
  • Trener: Andrzej Tołstik, asystent trenera: Robert Felski.
  • Kierownik: Kamil Grędzicki
  • Przybył: Michała Alaburda (Sobieski Gniew).
  • Ubyli: Patryk Korynt (wyjazd do pracy), Oskar Galeniewski (Olimpia Sztum – wypożyczenie), Marcel Kępiński (Nogat Malbork – wypożyczenie), Marcel Rybarczyk ( KS Czernin - wypożyczenie)

HISTORIA POJEDYNKÓW

9 paź 19 Pomezania Malbork - St. Drewnica Czarni Przemysław Klasa okręgowa Gdańsk no10.pl Grupa 2 Pomorskie 9-3
24 mar 19 St. Drewnica Czarni Przemysław - Pomezania Malbork Klasa okręgowa no10.pl Grupa 2 Pomorskie 2-6
17 sie 18 Pomezania Malbork - St. Drewnica Czarni Przemysław Klasa okręgowa no10.pl Grupa 2 Pomorskie 2-1
29 kwi 18 St. Drewnica Czarni Przemysław - Pomezania Malbork Klasa okręgowa Gdańsk no10.pl Grupa 2 Pomorskie 0-4
16 wrz 17 Pomezania Malbork - St. Drewnica Czarni Przemysław Klasa okręgowa Gdańsk no10.pl Grupa 2 Pomorskie 2-0
12 kwi 17 Pomezania Malbork - St. Drewnica Czarni Przemysław Klasa okręgowa Gdańsk Grupa 2 6-0
11 wrz 16 St. Drewnica Czarni Przemysław - Pomezania Malbork Klasa okręgowa Gdańsk Grupa 2 3-3
20 mar 16 St. Drewnica Czarni Przemysław - Pomezania Malbork Klasa okręgowa Gdańsk Grupa 2 1-0
15 sie 15 Pomezania Malbork - St. Drewnica Czarni Przemysław Klasa okręgowa Gdańsk Grupa 2 2-0
03 maj 15 St. Drewnica Czarni Przemysław - Pomezania Malbork Klasa okręgowa Gdańsk Grupa 2 1-4
20 wrz 14 Pomezania Malbork - St. Drewnica Czarni Przemysław Klasa okręgowa Gdańsk Grupa 2 7-1

źródło i zdjęcia: Zobacz

W piątkowy wieczór (24 lipca) na głównej murawie Stadionu Miejskiego przy ul. Toruńskiej malborska Pomezania w ostatnim sparingu przed startem ligi zremisowała 1:1 z innym piątoligowcem, Olimpią Sztum.

Sztumianie są beniaminkiem w drugiej grupie V ligi, do której awansowali z 2 miejsca w gr. IV A-klasy w sezonie skróconym przez epidemię koronawirusa. W spotkaniu ligowym Pomezania i Olimpia zmierzą się w połowie września na stadionie w Sztumie, a póki co, sprawdziły formę w ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją rozgrywek.

Do przerwy malborczycy dyktowali warunki na boisku, czego efektem było prowadzenie 1:0.

- Pierwsza połowa zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. To nasza pełna kontrola nad meczem, kilka stworzonych sytuacji. Fajnie, że wyszedł stały fragment gry, który trenowaliśmy - mówi Andrzej Tołstik, trener Pomezanii.

W 35 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Roberta Felskiego, który zgubił krycie i z ok. 11 metrów spokojnie złożył się do woleja i uderzeniem przy słupku zdobył, jak się potem okazało, jedyną bramkę dla Pomezanii. Po przerwie do głosu doszli goście. W ostatnim kwadransie spotkania przejęli piłkę w okolicy środkowej linii boiska i wyprowadzili kontrę prawą stroną - następnie płaskie dośrodkowanie, przedłużenie podania, mocny strzał z kilku metrów pod poprzeczkę i młody Grzegorz Pluciński, który pojawił się między słupkami w drugiej połowie, nie miał szans. Tym razem to malborczycy zgubili krycie w swoim polu karnym.

- W drugiej połowie troszeczkę za dużo chaosu wdarło się w nasze poczynania. W pewnym fragmencie to nawet zespół ze Sztumu miał trochę więcej z gry. Po prostym błędzie znowu straciliśmy bramkę, tak jak tydzień wcześniej w Kwidzynie. Tam też przeważaliśmy w każdym aspekcie, a przegraliśmy 1:3 - mówi Andrzej Tołstik.

Nowy sezon w V lidze rusza w weekend 1-2 sierpnia, ale malborczycy zagrają trochę później. 4 sierpnia (wtorek) o godz. 18 podejmą przy Toruńskiej Czarnych Przemysław.
- Mamy ponad tydzień czasu. Myślę, że będziemy się starali nad tym elementem pracować, żeby po prostu takich błędów nie popełniać - dodaje trener Tołstik

Pomezania w springu z Olimpią: Majewski - Wilk, Grędzicki, Jurczyk, Owsianik - Alaburda, Łazarczyk, Sroka, Dryjas - Escobar, Felski oraz Pluciński, Korynt, Nędza, Bochyński, Leszczyński.