• Paweł
  • Mecze

Piknik z okazji 100 Lecia Niepodległości - "Wspólna pasja - Aktywni Rodzice i Ja"

Czas na podsumowanie naszego pikniku z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości.
Wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania a szczególnie nasi wolontariusze czyli rodzice małych piłkarzy Pomezanii. Kibice oprócz śledzenia zmagań drużyn biorących udział w rozgrywkach na boisku mieli też okazję skosztować pysznych poczęstunków przygotowanych przez rodziców.
Frekwencja w ten słoneczny dzień dopisała i mieliśmy komplet kibiców na trybunach. Głównym przekazem pikniku oprócz rocznicy było uświadomienie rodzicom jak wspaniale można spędzić czas ze swoimi pociechami i kibicować im w pozytywny i kulturalny sposób. Program „Wspólna Pasja – Aktywni Rodzice i Ja” ma na celu aktywizację rodziców właśnie poprzez pomoc w organizacji takich imprez i finansowany jest z projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Zmagania piłkarskie zakończyły się wręczeniem każdemu uczestnikowi pamiątkowego medalu oraz nagrody rzeczowej. Nie było przegranych ani wygranych ponieważ w tym wieku liczy się przede wszystkim dobra zabawa i wspaniała atmosfera. Dzieci mają cieszyć się grą nie zwracając uwagi na wynik meczu. Udało się to w 100% i mamy nadzieję, że kolejne wydarzenia tego typu będą miały takim sam przebieg.
Na koniec imprezy pamiątkowe medale otrzymali też rodzice, którzy włożyli największy wkład w organizację.
Jeszcze raz cały Zarząd MOP Pomezania Malbork dziękuje organizatorom, trenerom, sędziom i wszystkim, którzy wspierali nas w tej inicjatywie.
Już wkrótce cała galeria z wydarzenia!

MATERIAŁ WIDEO:

tvmalbork.pl

Więcej zdjęć:

Facebook - Oficjalny profil "Wspólna pasja - Aktywni Rodzice i Ja"

malbork.naszemiasto.pl

portalnaplus.pl

• Kliknięć: 55
  • Paweł
  • Mecze

Dziś mecz z Beniaminkiem

Dziś o godzinie 12:00 Pomezania podejmuje Beniaminek Starogard Gdański, a więc drużynę ze ścisłej czołówki tabeli z którą w poprzednim sezonie remisowaliśmy oraz ponieśliśmy porażkę.

W obecnym sezonie początek sezonu obie drużyny mogą zaliczyć do udanych, Pomezania z kompletem zwycięstw przewodzi w tabeli, natomiast Beniaminek poniósł tylko jedną porażkę i ze stratą 3pkt. do malborczyków zajmuje 3 miejsce tak więc śmiało można powiedzieć, że będziemy świadkami meczu kolejki. W drużynie Beniaminka doszło do zmiany na stanowisku trenera i z nieoficjalnych informacji zespół poprowadzi Robert Lewandowski który być może będzie pełnił rolę grającego trenera. Trener Anslik klasycznie już nie będzie miał do dyspozycji całej kadry, zabraknie m.in. Mateusza Sroki, Kamila Dryjasa, Michała Jurczyka czy Piotra Wilka który poświęcił się szkoleniu młodzieży i póki co nie jest wstanie pogodzić tego z treningami w drużynie seniorów, pod znakiem zapytania jest też występ Rafała Galeniewskiego, jednak takie sytuacje nie są dla nas nowością i trzeba sobie radzić bo to pokazuje jak ważna jest cała kadra w przekroju sezonu. Klasycznie... "ZAPRASZAMY NA MECZ"

Po punkty do Starego Miasta

Dziś malborska Pomezania jedzie do Starego Miasta by zmierzyć się z Powiślem Stare Miasto (grające pod szyldem Powiśla II Dzierzgoń), drużyna gospodarzy jest bardzo chimeryczna potrafi wygrać z każdym i z każdym przegrać, zresztą na dość specyficznym boisku w Starym Mieście wszystkim ciężko się gra, sam fakt iż Pomezania jeszcze nigdy tam nie wygrała świadczy o tym, że będzie to ciężki mecz. Trener Anslik dziś pojedzie bez kilku zawodników, zabraknie: Bartosz Drewka, Mateusz Sroki, Piotra Wilka, Andrzeja Miasrko, Michała Marendowskiego, do drużyny za to powraca po wielu miesiącach Paweł Leszczyński. Co do gospodarzy to wiadomo, że  przed tym meczem wzmocniła się zawodnikiem pierwszego zespołu Dominikiem Domagałą, do gry powrócił Łukasz Olszewski który w poprzednim sezonie był zawodnikiem pierwszej drużyny. Początek spotkania o godzinie 16:00

Stare Miasto odczarowane

Piłkarze Pomezanii wygrali nw Starym Mieście z Powiślem 3:2 co bardzo cieszy, zwłaszcza, że obawialiśmy się tego meczu bo do tej pory nie udało nam się sięgnąć w Starym Mieście po komplet punktów.

Sam mecz nie był wybitnym widowiskiem, ale też nie mógł być gdyż specyficzne boisko w Starym Mieście nie pozwala na jakieś fajerwerki na murawie, pierwsza połowa to próby ataków Pomezanii z których nie wiele wynikało bo dobrze ustawiona pod swoją bramką drużyna gospodarzy starała się rozbijać ataki, dopiero w 44 minucie faulowany w polu karnym był Wojciech Szoska, a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Piotr Sobieraj.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie i już w 60 minucie prowadziliśmy 2:0 za sprawą Patryka Korynta, gdy wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu, bramkę "z niczego" strzelili gospodarze i to nieco nakręciło drużynę Powiśla która zaczęła śmielej atakować, ale w 75 minucie Maciej Bełz pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Pomezanii i po tej bramce gra się mocno uspokoiła, za to nerwowo zrobiło się w 89 minucie gdy gospodarze zdobyli kontaktową bramkę z rzutu karnego, ale ostatecznie wracamy ze Starego Miasta z tarczą. Warto zaznaczyć, iż swój debiut w drużynie seniorów zaliczył 16 letni Michał Tułodziecki i życzymy mu jak najwięcej minut w seniorskiej piłce. Kolejny mecz zagramy z 3 drużyną tabeli, Beniaminkiem Starogard Gdański, mecz w najbliższą sobotę o godz.12:00.

Pomezania: Pelcer - Skalski, Jeleń, Owsianik, Dryjas, Ziemak (77' Kielar), Korynt (65' Jurczyk), Galeniewski (65' Polus), Sobieraj, Bełz, Szoska (83' Tułodziecki)

• Kliknięć: 848
  • Paweł
  • Mecze

Wygrana w Pucharze

Piłkarze Pomezanii Malbork w swoim pierwszym meczu Pucharu Polski (II Runda na szczeblu Podokręgu Malbork) pokonali na wyjeździe A-klasową Deltę Miłoradz 2:0.

Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale bramka samobójcza w 60 min. zawodnika Delty otworzyła wynik, a wynik ustalił Patryk Korynt w 75 min. W kolejnej rundzie wystąpi 8 drużyn i zwycięzcy powędrują do 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Pomezania: Pelcer - Jeleń (46' Skalski), Kielar, Polus (65' Leszczyński), Owsianik, Jurczyk, Sroka (65' Galeniewski), Dryjas (75' Tułodziecki), Korynt, Miasrko, Szoska

Na te drużyny możemy trafić w III Rundzie: Grom Nowy Staw, Powiśle Dzierzgoń, Żuławy Nowy Dwór Gd., Pogoń Prabuty, Czarni Przemysław, Spójnia Sadlinki, Olimpia Sztum lub Powiśle II Dzierzgoń.

Losowanie odbędzie się w najbliższą środę w Podokręgu Malbork.