W związku z wieloma zapytaniami również na poratalach społecznościowych udało nam się uruchomić prosty i przejrzysty system płatności w porozumieniu z serwisem wplacam.ngo.pl oraz Payu. Od dziś kibice chcący wesprzeć drużynę seniorów mogą w bardzo szybki sposób wpłacić pieniądze (darowiznę) na określony cel, do wyboru mamy 10zł, 50zł, 100zł oraz kwotę dowolną. Na koniec miesiąca będziemy zamieszczać uzbieraną całą kwotę (na co będzie przeznaczona) wraz z podziękowaniem i jednocześnie robić losowanie dla osób wpłacających gadżetu Pomezanii (np. szalika). Cała kwota zostaje przeznaczona na określony cel. np. sprzęt sportowy (nowe stroje). Być może wspólnymi siłami sympatycy Pomezanii podniosą poziom sportowy naszej drużyny.

• Kliknięć: 339
  • Paweł
  • Mecze

Pomka Cup'19 - więcej chetnych niż miejsc

Poniżej lista drużyn zakwalifikowanych do turnieju POMKA CUP'19. Na wpłaty czekamy do 28 GRUDNIA (brak wpłaty powoduje, że wchodzi pierwsza drużyna z listy rezerwowych)

20. MIAMI BEATCH - 18.12

Przesyłam dane do wpłat na turniej Pomezania CUP.
Na wpłaty czekamy do 28 grudnia. Można również wpłacić w pracowni fryzjerskiej PETTEGOLLEZO na ul. Kościuszki.
nr. konta: MOP Pomezania Malbork, ul. Toruńska 60, 82-200 Malbork 27 1240 5400 1111 0010 7459 1735 (możliwość rachunku na firmę)
TYTUŁEM: Wpisowe na turniej Pomezania CUP 2019 - nazwa drużyn

• Kliknięć: 447
  • Paweł
  • Mecze

Kończymy porażką, ale na pierwszym miejscu

Niestety rundę jesienną sezonu 2018/19 kończymy porażką w Chojnicach z rezerwami 1-ligowej Chojniczanki 1:2.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, jednak klarowniejsze sytuacje stwarzała sobie Pomezania, w drugiej połowie malborczycy jednak mocniej przycisnęli i wydawało się, że kontrolują sytuację bo gra toczona była głównie na połowie przeciwnika, stwarzaliśmy sobie sytuacje do strzelenia bramki, padało też wiele strzałów z dystansu, ale nie skutecznie, w 68 minucie najlepszą okazję miał Piotr Sobieraj którego strzał w dobrym stylu obronił bramkarz Chojniczanki, niestety przy oddawaniu strzału Piotr źle upadł i doznał kontuzji która uniemożliwiła mu dalszą grę, a szkoda bo z jego strony było wiele groźnych akcji. Po tej sytuacji gra naszej drużyny trochę siadła, a gospodarze skrzętnie to wykorzystali, najpierw w 76 minucie Oskar Frygier wygrał pojedynek z naszym obrońcą i strzałem z dystansu po rykoszecie pokonał Plecera. Nasza drużyna próbowała doprowadzić do wyrównania, ale po składnej akcji w 81 minucie zrobiło się już 2:0, a piłkę do pustej bramki skierował Wachowiak. Ta bramka zupełnie podcięła skrzydła naszej drużynie i gospodarze mogli podwyższyć jeszcze prowadzenie, ale uratował nas słupek.W 90 minucie Wojciech Szoska ładnym strzałem z woleja zmniejszył rozmiary porażki której spokojnie mogliśmy uniknąć.  - Z przebiegu meczu uważam, że byliśmy lepsi, a remis to było minimum. Nawet trener Chojniczanki to przyznał. Ale piłka bywa przewrotna i trzy punkty zostają w Chojnicach - powiedział po meczu trener Michał Anslik. W tym meczu niestety trener Anslik nie miał dużego pola manewru maja na ławce tylko trzech zawodników, z różnych powodów (zawodowych, szkolnych i choroby) zabrakło m.in. Bełza, Sroki, Skalskiego, Korynta, Jurczyka, Polusa.

Rundę jesienną kończyny na pierwszym miejscu z punktem przewagi nad Gwiazdą Karsin tak więc na pewno możemy uznać tą rundę za udaną, ale jest mimo wszystko niedosyt, największa bolączką był fakt, iż tak się złożyło, że w obu przegranych meczach zagraliśmy w mocno okrojonym składzie i wcale tych meczy nie musieliśmy przegrać to świadczy o tym, że kadra musi byc szersza. Wiosną rozegramy aż 9 meczy na własnym stadionie i udamy się na 6 wyjazdów. w Malborku zagramy m.in. z Gwiazdą, Sokołem Zblewo czy Chojniczanką.

Do końca listopada zawodnicy będą trenować po czym udadzą się na odpoczynek i wrócą w styczniu.

Pomezania: Pelcer - Owsianik, Jeleń, Kielar, Dryjas - Sobieraj (68 Misarko), Galeniewski, Ziemak, Marendowski (83 Tułodziecki) - Szoska, Drewek.

• Kliknięć: 348
  • Paweł
  • Mecze

W Sztutowie odbył się "Weekend z Piłką"

W dniach 30.11.-02.12.2018 r. odbył się pilotażowy weekend z piłką w miejscowości Sztutowo, organizowany przez MOP Pomezania Malbork. W zgrupowaniu uczestniczyli zawodnicy naszego klubu z roczników 2005 i 2006. Jest to projekt poza programem szkoleniowym klubu dla chętnych i finansowany przez rodziców.

Tematem głównym zajęć było doskonalenie gry wewnętrzną częścią stopy i nauka gry głową. Zajęcia odbywały się na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz w sali sportowej. Wieczorami nie zabrakło również zajęć teoretycznych, na które najczęściej brakuje czasu. Był to również doskonały moment na integrację zawodników naszego klubu, a dla trenerów okazja na indywidualne rozmowy z zawodnikami.

Trenerzy prowadzący zajęcia Tomasz Mazurek i Radosław Szczuchniak jednomyślnie stwierdzili, że „weekend z piłą” uważają za udany i planują kolejne edycje przy współpracy ze wszystkimi trenerami.

Najbliższa edycja wstępnie jest planowana na 11.01-13.01.2019 r.

• Kliknięć: 780
  • Paweł
  • Mecze

Wygrana zapewniła Mistrza Jesieni

RELACJA Z SERWISU malbork.naszemiasto.pl (Radosław Konczyński)

W poniedziałek (12 listopada) meczem Keramzytu Szprudowo z Pomezanią Malbork została dokończona 14 kolejka w drugiej grupie V ligi. Malborczycy wygrali 6:2 i powiększyli przewagę w tabeli nad najgroźniejszym w tej chwili rywalem, Gwiazdą Karsin.

Pomezania przystępowała do tego meczu, wiedząc, że na finiszu rundy jesiennej może powiększyć przewagę nad wiceliderem. Gwiazda Karsin przegrała bowiem w sobotę w Chojnicach aż 0:3 z Chojniczanką II. Zawodnicy Malborczycy wiedzieli, że dobra gra w Gniewie, gdzie odbył się poniedziałkowy mecz z Keramzytem, przyniesie im 4-punktową zaliczkę nad zespołem z Karsina. I zrealizowali ten plan doskonale.

Może warto sprawdzić, czy tego, co zrobili podopieczni trenera Michała Anslika przed przerwą, nie dałoby się zapisać w Księdze Rekordów Guinnessa... To żart, ale na podkreślenie zasługuje fakt, że goście aż cztery z pięciu bramek zdobyli po uderzeniach głową. Już w 10 minucie objęli prowadzenie - po dośrodkowaniu Piotra Sobieraja główkował Wojciech Szoska.

Gospodarze wyrównali w 26 minucie, ale malborczycy wyrównali chwilę później. Po rzucie rożnym Macieja Bełza skutecznie głową uderzył Krystian Kielar. W 37 minucie główka Kielara (asysta Szoski) dała Pomezanii trzecią bramkę, a pięć minut później było już 4:1. Znowu z rogu wrzucił Bełz, a piłkę głową do siatki skierował tym razem Mateusz Sroka.

Piąty gol dla Pomezanii padł już po strzale nogą. W 45 minucie Sobieraj wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Szosce.

- Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. To, co sobie założyliśmy, nam się udało i czasami ręce same składały się do oklasków. Cztery pierwsze bramki zdobyliśmy po strzałach głową. Dużo temu elementowi ostatnio poświęciliśmy, aczkolwiek nie spodziewaliśmy, że efekt będzie aż taki - mówi trener Michał Anslik.

Zaraz po przerwie kibice w Gniewie obejrzeli kolejną "jedenastkę", tym razem przyznaną gospodarzom i skutecznie wykonaną. Od 49 minuty Pomezania prowadziła 5:2, a potem, pomimo okazji z obu stron, kolejna bramka padła dopiero w 83 minucie. I był to trzeci rzut karny z rzędu w tym spotkaniu, podyktowany za zagranie ręką. Uderzenie Bełza tym razem bramkarz obronił, ale dobitka Rafała Galeniewskiego była skuteczna.

- Drugą połowę chcieliśmy rozpocząć tak, jak pierwszą, ale jednak przy wyniku 5:1 wkradło się rozluźnienie, trudno było utrzymać dotychczasową koncentrację. Rywale oprócz karnego stworzyli sobie groźne okazje, ale dwukrotnie bardzo dobrze interweniował Dawid Pelcer. Raz popisał się piękną paradą, w drugiej sytuacji wybił na poprzeczkę piłkę bardzo mocno podkręconą z rzutu rożnego. My też mieliśmy swoje szanse, jednak już nie takie, jak w pierwszej połowie - relacjonuje Michał Anslik.

Pomezania: Pelcer - Owsianik, Jeleń, Kielar, Dryjas - Sobieraj, Sroka (72 Galeniewski), Ziemak (85 Misarko), Marendowski (72 Drewek) - Bełz, Szoska (77 Korynt).

Już wiadomo, że malborczycy będą mistrzem jesieni, a przed nimi jeszcze jeden wyjazdowy mecz. Na zakończenie rundy spotkają się z bardzo dobrze dysponowanymi rezerwami Chojniczanki, dla których wygrana z Gwiazdą była piątym zwycięstwem z rzędu.

- Na pewno czeka nas bardzo trudny mecz. Wystarczy spojrzeć na skład rezerw Chojniczanki. Gdy pierwszą drużynę objął trener Batoszek, w rezerwach zawsze gra od dwóch do czterech piłkarzy z kadry pierwszoligowego zespołu, przy których młodym zawodnikom lepiej się gra. Chcemy oczywiście jechać, żeby zakończyć tę rundę jesienną z przytupem, a czy się uda, to życie i boisko zweryfikuje - mówi trener Pomezanii.