fbpx

Pomezania gromi Szarże

Niespotykanie wysokim zwycięstwem zakończył się zaległy mecz pierwszej kolejki V ligi w którym Pomezania podejmowała Szarże Krojanty i nie była gościnna od samego początku spotkania do ostatniego gwizdka wygrywając 9:0!

Początek meczu rozpoczął się od bramki Dryjasa w 32 sekundzie gry (prawdopodobnie najszybsza bramka Pomezanii w historii), w 3 minucie gry piłka po dośrodkowaniu Sobieraja trafiła w rękę zawodnika gości, a rzut karny na bramkę zamienił Migawski dla którego była to pierwsza bramka w barwach Pomezanii, w 15 minucie emocje jakiekolwiek emocje, że mecz może zakończyć się inaczej niż zwycięstwo Pomezanii się zakończyły wraz z bramką Sobieraja któremu świetnie asystował Gdela. Trzy minuty później dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Kobylińskiego wykorzystał Tomasz Jeleń który wpakował piłkę do bramki głową. W 28 minucie było już 5:0, a to za sprawa indywidualnej akcji Sobieraja, ten sam zawodnik ustrzelił klasycznego Hat-Tricka w 37 minucie pokonując bramkarza gości po podaniu Bełza. Jeszcze przed przerwą Kielar podwyższył wynik potężnym strzałem głową. Druga połowa rozpoczęła się od ataków Pomezanii było ich naprawdę sporo, ale brakowało koncentracji przy wykończeniach , a nie ma też co ukrywać, że przy takim wyniku temp spotkania siadło,mimo to malborczycy zdołali strzelić jeszcze dwie bramki za sprawą Migawskiego który uzbierał ich w całym spotkaniu trzy. W sobotę malborczycy zagrają pojedynek derbowy w Starym Polu, a tam zawsze jest ciężko bo nie ma co ukrywać, że dla gospodarzy to zawsze wyjątkowy mecz.

Początek meczu w Starym Polu o godz.15:00.

W innym dzisiejszym meczu (4.kolejka) Beniaminek Starogard Gdański pokonał Chojniczankę II Chojnice 2:1

POMEZANIA: Pelcer - Jeleń, Jurczyk, Leszczyński (46' Korynt), Kobyliński (46' Owsianik), Kielar, Gdela (62' Galeniewski R.), Dryjas (62' Marendowski), Sobieraj, Migawski, Bełz

Pomezania - Szarża 9:0 (7:0)