• Paweł
  • Mecze

Podsumowanie weekendu

Miniony weekend minął pod znakiem remisów naszych drużyn oraz jednego zwycięstwa.

Seniorska drużyna nie wykonała zadania jakie powinna spełnić i tylko zremisowała z Powiślem 1:1, pozostał jednak niedosyt. Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki dla gości już w 3 minucie po błędzie naszej defensywy, a to ustawiło mocno dalsze wydarzenia na boisku, goście cofnęli się maksymalnie do obrony ustawiając tzw. "autobus" którego piłkarze Pomezanii nie mogli sforsować aż do 63 minuty kiedy to Piotr Sobieraj znalazł drogę do bramki po podaniu Migawskiego, późniejsze dążenie do do zdobycia zwycięskiej bramki niestety nie przyniosły efektu, goście dobrze się bronili i wyprowadzali kontry po jednej z nich dobrze interweniował Pelcer, ale na wyróżnienie na pewno zasługuje bramkarz gości Szymon Kacprowicz który wcześniej reprezentował też barwy Pomezanii, a tego dnia popisał się kilku kluczowymi interwencjami dzięki czemu Powiśle wywiozło punkt z Malborka. Po tej kolejce wiemy, że mistrze jesieni zostanie drużyna Pogoni Prabuty której pozostaje pogratulować z naszej strony, ale malborczycy mają jeszcze jeden mecz do rozegrania na bardzo trudnym terenie w Chojnicach i w przypadku zwycięstwa zmniejszymy stratę do jednego punktu na co oczywiście liczymy, a zimą bez względu na wynik w Chojnicach czeka nas ciężka praca i walka o awans w rundzie wiosennej.

                              fot.malbork.naszemiasto.pl

 

Miłą niespodziankę dzień później sprawili juniorzy młodsi Pomezanii którzy podejmowali faworyzowaną Arkę Gdynia i po bardzo ciężkim meczu nasza drużyna bezbramkowo zremisowała ten mecz zostawiając wiele zdrowia i walki na boisku. Nasza drużyna skupiła się na obronie która zagrała tego dnia bezbłędnie, ale mieliśmy też swoje szanse w wyprowadzanych kontratakach jednak zabrakło szczęścia i dokładności co by jednak nie mówić wynik przed meczem wzięlibyśmy w ciemno tak wiec brawo dla chłopaków.

                        fot: Jaca Arka Gdynia

 

Swój ostatni mecz awansem bo w czwartek rozegrała też drużyna Pomezanii 2005, a przeciwnikiem była drużyna AP Malbork i tym razem nasza drużyna po zaciętym meczu wygrała 1:0 i ostatecznie zajęła wysokie 3 miejsce w tabeli po rundzie jesiennej z dorobkiem 8 zwycięstw i 3 porażek.

W Najbliższy weekend zostaną rozegrane ostatnie mecze seniorów i juniorów, Seniorzy zagrają w niedzeę o godz.11 w Chojnicach, a juniorzy modsi pojadą do Wejherowo by mierzyć się z Gryfem.

  • Kliknięć: 1113
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

SPONSOR
sponsor
sponsor
SPONSOR
img
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
sponsor

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.