• Paweł
  • Mecze

Piłkarska Środa, gramy z Szarżą

szarza2.JPG

Już w środę 23.08 piłkarze Pomezanii będą nadrabiać zaległości ligowe z pierwszej kolejki kiedy to nie udało się rozegrać meczu z Szarżą Krojanty ze względu na aurę. Początek meczu z Szarżą o godzinie 18:00 w Malborku. Wstęp wolny.

Trener Ratajczyk będzie miał do dyspozycji identyczna kadrę jak w sobotnim meczu z Gwiazdą tak więc niestety nadal swoje kontuzje leczy kilku wartościowych graczy którzy śmiało mogliby wyjść w pierwszej jedenastce. Jeśli chodzi o gości to przegrali ostatni mecz w Nowym Dworze Gdańskim z Żuławami 4:1, ale niech ten wynik nikogo nie zmyli. Drużyna Szarży postawiła twarde warunki i wygrywała w tym meczu do 74 min 1:0 (strzeliła także bramkę na 2:0, ale problematycznie sędzie nie uznał). Końców jednak należała do gospodarzy tak więc możemy spodziewać iż Szarża nastawi się na typowa grę z kontry jak w Nowym Dworze.

gwiazda.JPG

Malborska Pomezania od zwycięstwa zaczęła ligowe zmagania w sezonie 2017/18, aczkolwiek nie przyszło ono łatwo. Od początku meczu było widać w Pomezanii nerwowe ruchy na boisku, ale swoje zrobił dłuższy rozbrat z meczowym graniem (dla porównania dla Gwiazdy był to już trzeci mecz). Bywały jednak okresy w meczu gdzie spychaliśmy gości do obrony, a tak było między 30, a 45 minutą i właśnie w ostatniej minucie pierwszej połowy meczu Krystian Kielar po dośrodkowaniu Sobieraja dał jak się później okazało malborczykom 3 punkty. W drugiej połowie oby dwie drużyny miały swoje sytuacje, ale najlepszej nie wykorzystali goście bo na posterunku był w bramce Pelcer który obronił strzał z bliskiej odległości. Podsumowując z meczu najbardziej cieszy komplet punktów i trzeba nastawić się na to, że w Malborku większość meczy może wyglądać podobnie gdyż drużyny które wychodzą na boisko nastawiają się głównie na grę obronną i kontratak. Najbliższy mecz już w środę o godz.18:00. Będzie to zaległy mecz z Szarżą Krojanty z pierwszej kolejki. Zapraszamy!

Pomezania: Pelcer - Cicherski (61' Gdela), Jeleń, Leszczyński (90' Owsianik), Kobyliński - Dryjas, Kielar, Jurczyk, Sobieraj (78' Korynt), Migawski, Bełz (85' Galeniewski R.)

Żółte kartki: Kielar

• Kliknięć: 163
  • Paweł
  • Mecze

Czas na Gwiazdę

IMG_8028.JPG

W sobotnie przedpołudnie Malborska Pomezania podejmie Gwiazdę Karsin drużynę z którą zawsze toczymy zacięte boje i zapewne w sobotę czeka nas ciężki mecz tym bardziej, że Gwiazda nie najlepiej rozpoczęła rozgrywki (porażki z Pogonią i Orłem) i jest głodna punktów, za to Pomezania to wielka niewiadoma dla kibiców gdyż jeszcze nie udało się zagrać naszym piłkarzom w tym sezonie i już nie mogą doczekać się wyjścia na murawę.

Niestety na środowym treningu groźnej kontuzji doznał Mateusz Sroka która co raz lepiej prezentował się na treningach, czekamy teraz na diagnozę kiedy Mateusz wróci na boisko, z kontuzjami zmagają się także inni wartościowi gracze, Piotr Wilk i Sławomir Ziemak, powodu wyjazdu nie zagra też Dawid Jurczyk tak wiec trener Ratajczyk musi sobie radzić bez nich. W Karsinie w ostatnim meczu z powodu kontuzji kostki zszedł pozyskany z Chojniczanki, Drewek i nie wiemy czy pojawi się na boisku, za to pozyskany został dziś z Borowiaka Czersk Damian Andrzejewski.

To była kolejka beniaminków

Pierwsza kolejka V ligi nie wszędzie planowo zainaugurowała gdyż ze względów atmosferycznych większość drużyn z rejonu Chojnic nie mogły rozegrać swoich meczy i jest to jak najbardziej zrozumiałe i słuszna decyzja, mniej zrozumiała jest postawa klubu "widmo" czyli Sparty Kleszczewo która tak jak przewidywaliśmy nie przyjechała do Subków, nie zgłosiła również zawodników do ligi, ani też oficjalnie nie przysłała pisma do Związku o rezygnacji z udziału rozgrywek, zachowanie osób decyzyjnych klubu poniżej jakiegokolwiek poziomu bo narażają kluby na koszty (Orzeł musiał zapłacić część ekwiwalentu sędziom). Dla nas ta sytuacja bardziej niepokojąca gdyż już we wtorek powinniśmy zagrać właśnie w Kleszczewie, ale liczymy, że nie zostaniemy narażeni na bezsensowne koszty wynajęcia busa.

Wróćmy jednak do meczów które udało się rozegrać. Na pewno nie takiej inauguracji spodziewali się kibice w Lipuszu, drużyna która była uznawana za faworyta przegrała z Beniaminkiem z nazwy oraz statusu ligowego 1:2. Pierwszą bramkę w V lidze w sezonie 2017/18 zdobył nowy nabytek Wdy, Patryk Duda i do przerwy prowadzili gospodarze, w drugiej połowie drużyna ze Starogardu zdobyła dwie bramki za sprawą Szopińskiego i Romanowskiego w końcówce spotkania która dała komplet punków na trudnym terenie tym samym Beniaminek pokazał, że będzie groźną drużyną dla wszystkich.

Drużyna Beniaminka po meczu w Lipuszu

W Prabutach wszystko potoczyło się tak jak sobie wymarzyli kibice, działacze i piłkarze z Prabut. Otwarcie nowego budynku klubowego, obchody 70-lecia, strzelona bramka w końcówce meczu dająca komplet punktów. Pierwsza połowa była słaba i praktycznie bez sytuacji klarownych, w drugiej już się rozkręciło, gospodarze objęli prowadzenie 1:0 i po tej bramce Gwiazda mocno przycisnęła gospodarzy czego efektem była bramka wyrównująca, gdy wydawało się , że mecz zakończy się remisem, w 90 minucie Pogoń zdobyła zwycięską bramkę po stałym fragmencie.

W Nowym dworze wydawało się, że Żuławy mogą mieć nie łatwą przeprawę z Powiślem patrząc jak wyglądał mecz w poprzednim sezonie jednak nic bardziej mylnego. Żuławy "zmiotły" rezerwy Powiśla 6:1 i przypomniały jak grali w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu kiedy liderowali w niemal identycznym składzie, chyba tym meczem pokazali, że będą bardzo groźnym zespołem, a Powiśle jeżeli nie poprawi swojej gry będzie czekać walka o utrzymanie.Bramki dla Żuław zdobyli: Szramka x2, Kiełczyński x2, Domagała, Smarż, dla gości honorowe trafienie w końcówce meczu Żalikowskiego.

Wreszcie ostatni z beniaminków ligi, Sławek Borzechowo podobnie jak Pogoń i Beniaminek Starogard wygrał w stosunku 2:1 z Błękitnymi Stare Pole. Mecz lepiej zaczęli gości i prowadzili do przerwy 1:0 po bramce Rogowskiego. Druga połowa zaczęła się od czerwonej kartki dla zawodnika gospodarzy i wydawało się, że Błękitnym nic złego nie może się stać, ale jednak zawodnicy Sławka zagrali z ambicją i czerwona kartka nie podcięła im skrzydeł, a wręcz przeciwnie i po ramkach Niesiłowskiego i Gonzaleza Sławek odniósł historyczne zwycięstwo w V lidze.

W Borzechowie lepsi się okazali gospodarze

Wda Lipusz - Beniaminek Starogard Gdański 1:2

Żuławy Nowy Dwór Gd. - Powiśle II Dzierzgoń 6:1

Sławek Borzechowo - Błękitni Stare Pole 2:1

Pogoń Prabuty - Gwiazda Karsin 2:1

Orzeł Subkowy - Sparta Kleszczewo 3:0 vo.

• Kliknięć: 901
  • Paweł
  • Mecze

PILNE: DZISIEJSZY MECZ ODWOŁANY!!!

IMG_8918.JPG

AKTUALIZACJA:

PILNE: ZE WZGLĘDU NA NAWAŁNICE JAKIE PRZECHODZĄ PRZEZ REJON CHOJNICKI MECZ POMEZANIA - SZARŻA ZOSTAŁ ODWOŁANY (również kilka innych meczy). Ludzie z tego rejonu ratują swoje dobytki, domy.

Ze względu na nawałnice z piątku na sobotę szczególnie w rejonie chojnickim zostały odwołane także inne mecze w V lidze.

Poza meczem Pomezanii z Szarżą, nie odbędą się jeszcze dwa mecze:

Czarni Przemysław - Borowiak Czersk oraz Spójnia Sadlinki - Chojniczanka II Chojnice oraz prawdopodobnie Orzeł Subkowy - Sparta Kleszczewo, ale tutaj tylko i wyłącznie z winy klubu z Kleszczewa. Terminy meczów przełożonych ze względu na nawałnice zostaną podane wkrótce.