• Paweł
  • Mecze

Pomezania rozgromiła Powiśle

W V lidze malborska Pomezania nie dała szans Powiślu II Dzierzgoń, gromiąc je 9:0. Po pierwszej połowie prowadziła 4:0 po dwóch bramkach Kamila Dryjasa oraz celnych strzałach Piotra Sobieraja i Macieja Bełza. Po przerwie przez dłuższy okres gości stać było jedynie na "utrzymanie" wyniku, ale kolejne gole posypały się w ostatnich 20 minutach. Ożywienie do gry Pomezanii wniósł 15-letni Michał Marendowski, który zanotował dwie asysty i zdobył bramkę.

W drugiej połowie dla malborczyków strzelali: Adam Cicherski (rz.karny)Maciej Bełz, Michał Jurczyk, Rafał Galeniewski i Michał Marendowski.

Pomezania: O. Galeniewski - Wilk (57 Owsianik), Jeleń, Cicherski, Leszczyński - Sobieraj (72 Marendowski, Gdela, M. Jurczyk, Ziemak, Dryjas (67 R. Galeniewski) - Bełz.

To był ostatni mecz malborskiej drużyny przed swoją publicznością. Trzy kolejne spotkania (z Gwiazdą Karsin, Orłem Subkowy i Żuławami Nowy Dwór Gd.) piłkarze trenera Sebastiana Ratajczyka rozegrają na wyjazdach. Sezon skończy się 17 czerwca.

źródło i zdjęcie: Radosław Kończynski (malbork.naszemiasto.pl)