• Paweł
  • Mecze

Pewna wygrana w Derbach

relacja: malbork.naszemiasto.pl

W V lidze, można powiedzieć, bez zmian. Malborska Pomezania w sobotni wieczór pokonała u siebie zasłużenie 3:0 Żuławy Nowy Dwór Gdański, mając mecz pod kontrolą. Gospodarze objęli prowadzenie w 40 minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Mateusza Srokę. Po prawej stronie za polem karnym sfaulowany został Robert Wesołowski. Sroka kopnął piłkę płasko w okolice 5 metra, a tam pozostawiony bez opieki Piotr Sobieraj tylko dostawił stopę.

Była bramka "do szatni", a na początku drugiej połowy malborczycy dołożyli gola "z szatni". W 49 minucie znów asystę zapisał sobie Sroka, dobrze dośrodkowując z rzutu rożnego. Wydawało się, że ostatni piłkę głową dotknął Karol Styś, ale w rzeczywistości odbiła się ona od głowy bramkarza Żuław i wpadła do siatki.

Gospodarze ustalili wynik w 73 minucie. Po przechwycie w środku pola podanie na lewe skrzydło dostał Mateusz Latkiewicz, dośrodkował na długi słupek, gdzie Styś powalczył do końca i zdołał zagrać nogą, następnie odbitą przez obrońcę skierował głową do Sroki. Pomocnik Pomezanii z kilku metrów uderzył pod poprzeczkę.

To czternaste zwycięstwo drużyny z Malborka, która z kompletem 42 punktów prowadzi w tabeli. Do zakończenia rundy pozostały trzy kolejki. W następnej serii Pomezania zagra na wyjeździe z Gwiazdą Karsin, spadkowiczem z IV ligi.