fbpx
  • Paweł
  • Mecze

Szczęśliwa "trzynastka"

Trzynaste zwycięstwo w trzynastym meczu odniosła dziś malborska Pomezania pokonując na wyjeździe pewnie Meteor Pinczyn 3:0!

Mimo różnicy w tabeli nikt nie liczył na łatwe punkty z szacunku do rywala, a tym bardziej, że pierwszy raz w tym sezonie trener Budziwojski nie mógł zabrać całej osiemnastki na mecz bo powodów kartek, wyjazdów i chorób zabrakło kilku zawodników, m.in Karola Stysia, Sławomira Ziemaka, Tomasz Owsianika, Michała Marendowskiego, miało również zabraknąć Piotra Sobieraja  jednak mimo choroby pojawił się na zbiórce i jak się potem okazało zrobił swoje podobnie jak zawodnicy którzy powrócili po długich kontuzjach jak Mateusz Daukszys i Robert Wesołowski.

Od pierwszych minut malborczycy narzucili swoje tempo gry, a na efekt trzeba było poczekać do 15 minuty kiedy to Mateusz Daukszys uruchomił długim podaniem Roberta Wesołowskiego, a ten przedryblował obrońce gospodarzy i wyłożył piłkę Marcinowi Bochyńskiemu który pięknym strzałem pod "ladę" umieścił piłkę w bramce gospodarzy której strzegł Michał Jajkowski, notabene wychowanek Pomezanii.

W pierwszej połowie były jeszcze okazje do zdobycia bramki, ale na kolejną bramkę musieliśmy poczekać do 60 minuty. Najpierw w polu karnym był faulowany Wesołowski który zdecydował się na indywidualną akcję i sam zawodnik wymierzył sprawiedliwość pewnym strzałem z rzutu karnego i było już 2:0. Gospodarze grali naprawdę ambitnie, ale gra obronna tego dnia spisywała się naprawdę bez zarzutu, a ostateczny cios wyprowadziła Pomezania. W 85 minucie Piotr Sobieraj który pojawił się w drugiej połowie w swoim stylu poradził sobie na lewej stronie z obrońcą Meteora i znajdując się w polu karnym podał do wbiegającego bardzo aktywnego tego dnia Bochyńskiego który płaskim strzałem ustalił wynik meczu, a już w sobotę bardzo ważne spotkanie derbowe z Żuławami Nowy Dwór Gdański i na ten mecz już dziś zapraszamy na Stadion przy ul. Toruńskiej!

Pomezania: Pelcer, Jeleń, Skalski, Marszałek, Włoch (ż), Bochyński, Latkiewicz (68' Grędzicki), Dryjas (88' Rabenda), Daukszys, Escobar (58' Sobieraj), Bochyński, Wesołowski (64' Sroka)

METEOR - POMEZANIA 0:3 (0:1)

15 min 0:1 Bochyński (as. Wesołowski)

60 min 0:2 Wesołowski k (faulowany Wesołowski)

85 min 0:3 Bochyński (as. Sobieraj)