fbpx
  • Paweł
  • Mecze

Sparingi z IV-ligowcami zamiast ligi, a co dalej z ligą?

W związku z zawieszeniem rozgrywek ligowych nasza drużyna jak i większość w naszej lidze i IV lidze wykorzystują ten czas na mecze sparingowe. Pomezania i kluby z którymi sparujemy spełniają wymogi rozporządzenia rządu, by móc trenować i rozgrywać mecze, w tym sparingi - bez udziału publiczności. Kluby mają bowiem podpisane umowy stypendialne ze swoimi zawodnikami. 

Pomka w ostatnim czasie rozegrała trzy mecze sparingowe z IV ligowymi drużynami, najpierw malborczycy zremisowali 2:2 z Powiślem Dzierzgoń tracąc bramkę w ostatniej minucie. Dla malborczyków strzelił Krzysztof Michalczyk oraz padła bramka samobójcza. W kolejnym sparingu podejmowaliśmy innego IV ligowca z regionu, Grom Nowy Staw i tym razem mecz zakończył się wygraną Pomezanii 2:1 po bramkach Roberta Felskiego i Sławomira Ziemaka, dwa dni później odbył się rewanż w Nowym Stawie który zakończył się zwycięstwem Gromu 2:1, a jedyną bramkę dla malborczyków zdobył Robert Felski.
Odnotować trzeba, że w obu sparingach z Gromem minuty dostał Dominik Fabiś dla którego był to oczywiście debiut w seniorskiej piłce, zawodnik występujący na co dzień w roczniku 2006 pokazał się z dobrej strony i będzie raz w tygodniu trenował z seniorami, trener Tołstik zapowiedział, że nie zamyka drzwi dla młodzieży i na pewno będzie sprawdzał wyróżniających się zawodników drużyn juniorskich.

Nadal nie wiadomo kiedy i czy wznowione zostaną rozgrywki V ligi. W kilku województwach udało się wznowić rozgrywki, m.in zaa miedzą na Warmii i Mazurach, ale do tego potrzebna była jednomyślność wszystkich klubów.

Pomorski ZPN też podjął podobne próby, ale nie było zgody wszystkich klubów, teraz Pomorski ZPN szuka innego wyjścia z sytuacji i zaproponował klubom zmianę w systemie rozgrywek który umożliwiłby dogranie ligi na podobnych zasadach jak IV liga, czyli podzielić ligę na gr.A (8 drużyn) i gr.B (9 drużyn). Wznowienie nastąpiłoby 17/18 kwietnia, liczymy, że uda się dokończyć ligę choćby w takiej formie bo w innym przypadku być może czeka nas kolejny raz przyspieszone zakończenie sezonu czego chyba nikt nie chce.

 

RELACJA Z MECZU Z GROMEM W NOWYM STAWIE

RELACJA MECZU Z GROMEM W MALBORKU

 

fot. Konrad Sosiński

  • Kliknięć: 1367
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.