fbpx
  • Paweł
  • Mecze

Inauguracja wiosny pniżej oczekiwań

Relacja: malbork.naszemiasto.pl

Nie takiej inauguracji rundy rewanżowej w V lidze spodziewali się kibice Pomezanii Malbork. Drużyna, która chce jeszcze włączyć się w walkę o awans, tylko zremisowała 1:1 na wyjeździe z Czarnymi Przemysław, przedostatnim zespołem w tabeli.

W niedzielne popołudnie (7 marca) zima wróciła. Przy padającym śniegu, na grząskim boisku w Przemysławiu obie drużyny nie miały łatwego zadania. Chociaż nie od dzisiaj wiadomo, że w takich warunkach lepiej jest się bronić, niż atakować. Grę prowadziła Pomezania, a gospodarze nastawili się na kontry. Czysto teoretycznie więc to goście mieli trudniej... Tyle teorii.

Nie ma co tego wyniku tłumaczyć stanem boiska. Krety mogłyby nawet wystawać, a i tak naszym obowiązkiem było wygrać. Pierwsza połowa jeszcze jakoś wyglądała - mówi Andrzej Tołstik, trener Pomezanii.

Goście objęli prowadzenie w 30 minucie. Po prostopadłym podaniu w pole karne Michał Alaburda na raty pokonał bramkarza Czarnych.
- Mieliśmy jeszcze 2-3 sytuacje, żeby zamknąć wynik. Zamiast tego, po przerwie po prostu przestaliśmy grać w piłkę. Zagraliśmy katastrofalnie. Jeszcze chyba nigdy nie byłem tak zły na chłopaków, jak w tej drugiej połowie.

Trudno się dziwić nerwom trenera. W meczach sparingowych zespół wyglądał naprawdę dobrze. Radził sobie z czwartoligowcami, styl gry też mógł się podobać. To optymistycznie nastrajało w kontekście walki przynajmniej o 2 miejsce uprawniające do udziału w barażach o IV ligę. Oby 80 minuta spotkania w Przemysławiu nie okazała się brzemienna w skutkach. Gospodarze doprowadzili do wyrównania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

- Rzut wolny mocno kontrowersyjny, bo moim zdaniem Mateusz Pańko czysto wszedł w piłkę - dodaje Andrzej Tołstik.

Niestety, malborczycy przy stałym fragmencie dla rywali nie ustrzegli się błędu.

Pomezania: Galeniewski (85 Klinkusz) - Owsianik, Skalski, Pańko (80 Marendowski), Marszałek - Bochyński (70 Leszczyński), Daukszys, Ziemak, Alaburda, Latkiewicz - Michalczyk.

 

RELACJA Z MECZU OKIEM CZARNYCH PRZEMYSŁAW

  • Kliknięć: 1067
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.