• Paweł
  • Mecze

Efektowne zwycięstwo w Tczewie z Wisłą!

W sobotę drużyna seniorów rozgromiła na wyjeździe Wisłę Tczew 4:1.

Mecz rozpoczął się bardzo pomyślnie dla naszej drużyny. Już w 4 minucie po faulu w polu karnym na Marlonie Escobarze sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił niezawodny Robert Felski. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zacięta. Nikomu nie udało się przed przerwą zmienić rezultatu. Na początku drugiej połowy po jednym z kontrataków zespół Wisły wyrównał. W 59 min. Karol Ćwikliński po strzale z pola karnego i rykoszecie wyrównał wynik spotkania. Po strzelonej bramce mecz bardzo się zaostrzył i nie brakowało stykowych sytuacji po których zawodnicy jednej i drugiej drużyny oglądali żółte kartki. Od 75 minuty meczu to Pomezania przejęła inicjatywę. W tej właśnie minucie Dawid Torłop po indywidualnej akcji i precyzyjnym uderzeniu zza pola karnego wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Gospodarze próbowali atakować ale „nacinali się” na kontry Pomezańczyków. W 79 min meczu Mateusz Grędzicki po dośrodkowaniu Kamila Dryjasa z 5 metrów skierował piłkę do siatki i było już 3:1. W ostatniej akcji meczu wynik na 4:1 ustalił Rafał Galeniewski po podaniu Marcina Bochyńskiego.

Wypowiedź trenera Andrzeja Tołstika dla Dziennika Bałtyckiego:

- Wisła to bardzo wymagający przeciwnik, ale brawa dla chłopaków za bardzo duże zaangażowanie, walkę dosłownie o każdy centymetr boiska. Dawno nie widziałem tak zdeterminowanej, walczącej drużyny. Wszyscy zasługują na gratulacje. Teraz mamy dzień na regenerację, w poniedziałek lekki trening, wtorek wolne, a w środę kolejny trudny mecz, z Żuławami Nowy Dwór Gdański – mówi Andrzej Tołstik. 

Musimy podkreślić, że to był prawdziwy mecz walki. Sędzia pokazał 7 żółtych kartek co pokazuje, że nikt nie odstawiał nogi. Nasza drużyna pokazała charakter oraz wolę walki i to bardzo cieszy. To bardzo cenne 3 pkt zdobyte na trudnym terenie, a w sumie było to 9 zwycięstwo z rzędu malborczyków nad Wisłą.

Pomezania wystąpiła w składzie: Majewski – Owsianik, Grędzicki, Łazarczyk, Wilk – Dryjas ( 86’ Bochyński ), Sroka ( 90’ Leszczyński ), Alaburda ( 71’ Latkiewicz ), Felski, Torłop ( 80’ Galeniewski ) – Escobar ( 80’ Marendowski)

Rezerwa: Pańko

Przed nami już w środę bardzo trudny mecz z liderem ligowej tabeli Żuławami Nowy Dwór. Mecz na szczycie zagramy w Malborku przy Toruńskiej o godz. 18:00. Zapraszamy na trybuny wszystkich kibiców. Emocji na pewno nie zabraknie.

Obszerna fotorelacja tradycyjnie dzięki Konrad Sosiński Fotografia

https://www.facebook.com/konrad.sosinski.7/posts/3334104403301775

  

  

  

  • Kliknięć: 909
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.