• Paweł
  • Mecze

Podsumowanie tygodnia Pomezańczyków

Miniony weekend minął dla nas pod znakiem wielu meczów naszych drużyn od drużyny seniorskiej po młodziutkich Pomezańczyków z rocznika 2011. 

⚽️ Nasza seniorska drużyna jak już informowaliśmy wróciła bez punktów z Brus i pozostał jedynie niedosyt, ale to już historia, szansa na rehabilitację już w środę kiedy podejmiemy Czarnych Przemysław. 

⚽️ Bezpośrednie zaplecze drużyny seniorskiej, czyli drużyna juniorów młodszych prowadzona przez Sebastiana Ratajczyka zremisowała bezbramkowo na wyjeździe w Kwidzynie z Rodłem Kwidzyn, ale nadal przewodzi w tabeli, a celem jest awans do 1.Pomorskiej Ligi, póki co najgroźniejszymi rywalami wydają się być Sobieski Gniew i Beniaminek Starogard Gdański, obie drużyny tracą punkt do naszej drużyny i właśnie za tydzień w niedzielę nasza drużyna podejmie Beniaminek Starogard Gdański. 

Pomezania: Szraga, Rabenda, Kiełkowski, Nędza, Brodnicki, Kępiński, Przybytkowski, Baranowski, Latkiewicz, Dąbrowski, Ossowski oraz galara, Wojtkowski, Cebula

 

⚽️Pomezania 2005 prowadzona przez Bartosza Drewka sprawiła miłą niespodziankę i zremisowała po dobrym meczu z liderem tabeli z Luzina 1:1 tracąc pechowo bramkę po rzucie karnym natomiast dla malborczyków trafienie zaliczył Jakub Krupa. Za tydzień nasza drużyna uda się do odległego Słupska by zmierzyć się z tamtejszym Gryfem, malborczycy zajmują miejsce 11,natomiast Gryf miejsce 7. 

Pomezania: Dudziński, Klonowski, Rydzewski, Żebrowski, Dunaj, Krupa, Kenigsman, Pliszka, Sowiński, Kostrzewski, Panasiuk, Stawski, Gucwa, Tułodziecki, Tutaj, Zelman, Stacharski, Bendowski

 

 

⚽️Pomezania 2006 prowadzona przez Tomasza Mazurka pokonała na wyjeździe U2 Bytów 2:0 wygrywając do przerwy 1:0. Dwie bramki dla malborczyków strzelił Marcin Sasnal. Nasza drużyna naprawde fajnie sobie radzi w 1.Pomorskiej Lidze, a warto dodać, że dla tych chłopaków jest to pierwsze zderzenie z najlepszą ligą w województwie. Nasza drużyna z dorobkiem 3 zwycięstw, 1 remisem i 3 porażkami zajmuje 10 miejsce w tabeli, ale ma o jeden mecz mniej rozegrany. W najbliższej kolejce nasi chłopcy podejmą silną drużynę Gryfa Tczew która ma na swoim koncie same zwycięstwa. Powodzenia!

Pomezania: Hoffmann, Śpiewak, Pławski, Baranowski, Honory, Hynek, Chełkowski, Sasnal. Wiśniewski, Bobko, Kajko, Olek, Bajkowski, Apa, Jaśtak, Baran, Zajączkowski, Bury⚽️Pomezania 2007/08 prowadzona przez Krzysztofa Leszczyńskiego pewnie pokonała na wyjeździe KS Czernin 5:1 prowadząc do przerwy 3:1 i bardzo dobrze sobie radzi w Lidze Okręgowej D1 (rocznik 2007). Obecnie nasza drużyna po 7 meczach jest nadal bez porażki i zajmuje wysokie 2.miejsce, a wyprzedza nas KP Starogard Gdański i właśnie z drużyną ze Starogardu zagramy w najbliższą sobotę.  W meczu z KS Czernin bramki strzelali: Magrowski x2, Krotowski, Albrecht, Śliżewski. 

Pomezania: Michał Brzeziński, Konczyński, Magrowski, Krotowski, Dębiec-Novosad, Zacharzewski, Śliżewski, Albrecht, Brzeziński Kacper, Łazuga, Kornacki, Warzecha, Wyczółkowski,Tyborski, Kapel, Bączek, Witelus


⚽️ Najmłodsi ligowcy z rocznika 2009 prowadzeni przez Tomasza Czerwińskiego ulegli na wyjeździe KP Starogard 2:5 i zajmują 6 miejsce w tabeli nabierając dużo doświadczenia, bowiem nasza drużyna zgłosiła chęć gry w wyższej kategorii wiekowej, a to na pewno zaprocentuje w przyszłym sezonie gdzie nasi chłopcy będą już rywalizować z rówieśnikami pod względem wiekowym. Bramki w Starogardzie dla naszej drużyny strzelili: Dąbrowski i Zadrejkowski.

Pomezania: Wrzoskowicz, Magrowski, Jankowski, Kwiatkowski, Łuczak, Gołuński, Witek, Zadrejkowski Dąbrowski, Drosik, Lewiński, Sawiński, Chodziński, Żyła, Golec

 

 Nasze dwie inne drużyny z roczników 2009 oraz 2011 rywalizowały w turniejach ligowych rozgrywanych w Malborku. 

Staramy się aby w turniejach mogły uczestniczyć wszystkie dzieci lub przynajmniej większość i wystawiamy po dwie drużyny, w turnieju rocznika...

⚽️ 2009 nasi chłopcy nie zawiedli, a tutaj warto zaznaczyć, że w tym roczniku gramy zarówno w lidze D2 jak i mamy dwie drużyny w turniejach ligowych E1. Nasze drużyny zajęły kolejno 2 i 3 miejsce, Pierwsza drużyna z dorobkiem 10 punktów, a druga drużyna z dorobkiem 6 punktów. Tabela turnieju przedstawia się kolejno:  AP Malbork, Pomezania I, Pomezania II, Błekitni Stare Pole, Grom Nowy Staw, Olimpia Sztum.

⚽️ Natomiast koledzy z rocznika 2011 rywalizowali na boisku sztucznym i tutaj także trenerzy wystawili dwie drużyny które dzielnie walczyły, ostatecznie turniej z tą samą zdobyczą punktową zakończyła Pomezania II i KS Czernin (po 10pkt.) oraz kolejno Olimpico Malbork, AP Malbork , Blękitni Stare Pole i Pomezania I. 

 

 

  • Kliknięć: 834
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.