• Paweł
  • Mecze

Porażka w sparingu po dobrej grze

Malborska Pomezania uległa nieznacznie w sparingu Gromowi Nowy Staw 1:2 wygrywając do przerwy 1:0. Jak się można było spodziewać częściej przy piłce był III ligowiec, ale nie wiele z tego wynikało bo dobrze ustawiona gra defensywna malborczyków rozbijała każdy atak piłkarzy Gromu. Na prowadzenie wyszliśmy po stałym fragmencie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przejął Owsianik który bez zastanowienia strzelił na bramkę, kierunek piłki po jego uderzeniu jeszcze zmienił zawodnik zagraniczny który trenuje z Pomezanią (jest w trakcie załatwiania formalności) i do 65 minuty taki wynik utrzymywał się po czym najaktywniejszy w drużynie Gromu, Robert Wesołowski wykorzystał błąd indywidualny i uderzył na bramkę, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki, w końcówce ten sam zawodnik ustalił wynik meczu pokonując Oskara Galeniewskiego z rzutu karnego. Podsumowując był to dobry mecz naszej drużyny pod względem taktycznym na tle III ligowca bo tak naprawdę poza bramkami których mogliśmy uniknąć ciężko było przeciwnikowi mocniej zagrozić mimo przewagi przedewszystkim w II połowie.

POMEZANIA: Pelcer, Jeleń, Jurczyk, Łazarczyk, Owisnik, Kobyliński, Gdela, Dryjas, Marendowski, Drewek, Marlon oraz Galeniewski O, Galeniewski R., Leszczyński, Grędzicki, Lewandowski, Miasarko, Bełz, Korynt,