• Paweł
  • Mecze

Czas na mecz sezonu w Malborku

 W sobotę mecz sezonu w Malborku, nie będziemy pisać, że mecz jak każdy inny itd. bo wiemy jaka jest stawka tego spotkania, oczywiście chcielibyśmy aby zawodnicy podeszli do meczu spokojnie bez specjalnego stresu , ale z pełnym 200 procentowym zaangażowaniu i jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie w sobotę. Oczywiście mobilizacja jeśli chodzi o promocje tego meczu też jest większa niż zazwyczaj, w poratalach społecznościowych, a także w mieście bo nie ma co ukrywać, że nawet kibice którzy mniej lub rzadziej uczęszczają na Toruńską są mimo wszystko zainteresowani losami malborskiej drużyny, wiele ludzi życzy awansu, a to jest dobry moment żeby wesprzeć naszą drużynę również na trybunach, każde brawa, słowa otuchy napędzają i mamy nadzieję, że właśnie teraz tak będzie i odezwie się w wielu z Nas lokalny patriotyzm.

No dobrze tyle o otoczce meczu, a jak wygląda to od strony sportowej, co sądzą trenerzy..

 - Powoli jestem myślami przy tym meczu, w głowie buduję sobie skład. Przeciwnik zdecydowanie będzie groźny z przodu, ale my za to mamy mniej straconych bramek - mówił nam na początku tygodnia trener Pomezanii. - Niech moi zawodnicy dobrze przepracują mikrocykl i wyjdziemy naładowani. Zwykle to przeciwnicy wychodzą zmobilizowani na nas nie na sto, a na dwieście procent. Ale teraz to my musimy wyjść na 200 procent - powiedzial na początku tygodnia trener Michał Anslik (wypowiedź do Dziennika Bałtyckiego)

- My wyjdziemy z zamiarem, żeby mecz z Gwiazdą wygrać i odskoczyć na trzy punkty, bo nie chcemy potem zdawać się na innych - podsumował Anslik

 -  W lidze są trzy wyrównane drużyny które poziomem piłkarskim odstają od reszty, Gwiazda, Pomezania i Sokół Zblewo ci ostatni jednak już zaprzepaścili  szansę na awans. Zapowiada się bardzo fajny mecz, aczkolwiek myślę, że większa presja ciąży na Pomezanii dla której był to cel już przed sezonem, cieszę się, że mam wszystkich zawodników do dyspozycji, z tego co się orientuje nasz sobotni rywal też więc tym bardziej zapowiada się fajne widowisko i lekkim faworytem jest Pomezania, ale na pewno nie bez znaczenia będzie tutaj też decydowała dyspozycja dnia. Walczymy o awans i to jest nasz cel, jak się nie uda nie będziemy z tego robić tragedii, bez względu na końcowy wynik to jest dla Gwiazdy najlepszy sezon w historii klubu - powiedział przed spotkaniem Andrzej Borowski (trener Gwiazdy dla portalu pomezania.pl)

Tak więc jak zdradził trener Borowski Gwiazda zmobilizowana do Malborka przyjedzie w pełnym zestawieniu, malborczycy można powiedzieć w niemal pełnym, zabraknie Roberta Gdeli, a trzech zawodników znajdzie się poza kadrą meczową.

- Wcześniej przyszły dwa słabsze mecze, ale po zwycięstwie z Żuławami wrócił optymizm. Udało się odwrócić losy spotkania i to zbudowało zespół. W drużynie panuje pełna mobilizacja przed meczem sezonu. Wszyscy znają wagę tego spotkania i wiedzą, że może zdecydować o awansie. Czuć "ciśnienie", ale jeśli chcemy grać w IV lidze, to musimy sobie radzić w takich meczach. Liczymy na "dwunastego zawodnika", to jest nasze hasło na ten mecz, bo potrzebujemy wsparcia z trybun i serdecznie zapraszamy kibiców w sobotę - mówi Radosław Rabenda, prezes Pomezanii. (wypowiedź dla portalu malbork.naszemiasto.pl)

 Obsada sędziowska (Gdańsk i Gdynia):

Adam Skurat (Główny)

Krystian Dietrich 

Łukasz Kowalik

 

HISTORIA POJEDYNKÓW Z GWIAZDĄ:

Sezon 2018/19

Gwiazda - Pomezania 2:1 (1:0)

Piotr Sobieraj

 

Sezon 2017/18

Pomezania - Gwiazda 1:0 (1:0)

Krystian Kielar

Gwiazda - Pomezania 0:1 (0:1)

Tomasz Jeleń

 

Sezon 2016/17

Gwiazda - Pomezania 5:2 (2:1)

Piotr Sobieraj, Sławomir Ziemak

Pomezania - Gwiazda 0:0

 

Sezon 2015/16

Gwiazda  - Pomezania 1:1 (0:0)

Piotr Sobieraj (k)

Pomezania - Gwiazda 4:0 (1:0)

Mateusz Daukszys x2, Piotr Sobieraj, Kamil Jabłoński

Bilans:

2 zwycięstwa Gwiazdy

2 remisy

3 zwycięstwa Pomezanii

Bramki 10-8 na korzyść Pomezanii

Sobieraj (4 bramki)

Daukszys (2 bramki)

Kielar (1 bramka)

Ziemak (1 bramka)

Jabłoński (1 bramka)

Jeleń (1 bramka)

TYPOWANIE


KLIKNIJ W OBRAZEK

 

 

  • Kliknięć: 1082
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.