• Paweł
  • Mecze

Niespodziewana przegrana z Tęczą

Niestety nie udała się wyprawa do miejscowości Lubnia gdzie swoje ostatnie mecze rozgrywała Tęcza Brusy (po tym meczu wraca na swoje macierzyste boisko).
Mecz rozpoczął się od groźnej sytuacji gospodarzy po naszym błędzie, jednak już w 2 minucie faulowany w polu karnym był Marcin Wujecki jednak rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Sobieraj posyłając piłkę nad poprzeczką. Ostatnio trzeba przyznać, że mamy z tym problem począwszy od przegranych rzutów karnych w Pucharze Polski z Gryfem.
Niespełna dwie minuty później ponownie groźna sytuacja gospodarzy, ale Dawid Pelcer wygrał pojedynek sam na sam.
W 10 minucie w odpowiedzi Sobieraj był blisko zdobycia bramki, ale gospodarzy uratował słupek. W 15 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie,
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pelcer został pokonany strzałem głową. W 22 minucie zrobiło się 2:0, ale tutaj w roli głównej wystąpiło wspomniane
boisko które warunkowo zostało dopuszczone ze względu na remont bardzo ładnego boiska w Brusach, piłka lecąca niezbyt mocno wprost do "koszyczka" Pelcera
odbiła się od kępy których nie brakowało tak niefortunnie, że niespodziewanie przelobowała naszego bramkarza i zatrzepotała w siatce.
Chwile po tej bramce odpowiedź Pomezanii, a właściwie Sławomira Ziemaka który ładnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Tęczy.
Po tej bramce gra się uspokoiła, ale jeszcze przed przerwą mieliśmy doskonałą sytuację Roberta Gdeli, ale niestety wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.
Po przerwie pierwsze minuty wyglądały podobnie jak druga część pierwszej połowy, staraliśmy się wymieniać
krótkie podania przedostając się na połowę Tęczy,  a gospodarze przedostawali się pod nasze pole karne długimi wrzutkami i chyba faktycznie
takie rozwiązanie przynosiło najlepszy efekt na tym boisku. W 70 minucie wpadła bramka na 3:1 dla gospodarzy która totalnie podcięła
skrzydła naszej drużynie i nie byliśmy wstanie odpowiedzieć choćby jeszcze jedną bramką już w tym meczu.
Podsumowując to nie nie był dobry mecz w naszym wykonaniu choć oczywiście mógł się potoczyć inaczej, wracaliśmy dziś w bardzo kiepskich nastrojach. Mogliśmy wykonać spory krok
w stronę awansu i powiększyć przewagę nad Gwiazdą Karsin tak się jednak nie stało, jednak nadal jesteśmy w dobrej sytuacji i liderem tabeli, a sam mecz mamy nadzieję, że podziała mobilizująco na naszych zawodników, sportowej złości na pewno się teraz trochę przyda! Tęczy Brusy gratulujemy wyniku.