• Paweł
  • Mecze

Wygrana w Starogardzie

Pomezania Malbork pokonała w środę w wyjazdowym meczu drużynę Beniaminek 03 Starogard Gdański 1:0 i dzięki porażce Gwiazdy Karsin z Pogonią Prabuty 4:2, wróciła na fotel lidera V ligi.

Mecz przebiegał pod dyktando malborczyków od pierwszej minuty ale przez długi okres nie udawało się pokonać bramkarza gospodarzy mimo wielu okazji bramkowych. W końcu w 60 minucie meczu po faulu na Kamilu Dryjasie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił niezawodny Piotr Sobieraj. Pomezania do końca kontrolowała mecz a wynik nie uległ zmianie.

Mecz z dużą przewagą od początku do końca meczu. Zmarnowanych wiele sytuacji. I nad tym trzeba popracować w najbliższych dniach by poprawić skuteczność. Ale koniec końców 3 punkty są a to jest w tej chwili najważniejsze. Możemy wygrać wszystkie mecze po 1:0 byle osiągnąć cel - mówi Michał Anslik, trener Pomezanii.

Jesteśmy zadowoleni ze zdobyczy punktowej po tym meczu. Zrobiliśmy w ten sposób kolejny krok do awansu. Nie spodziewałem się, że Gwiazda Karsin straci punkty w Prabutach ale cieszymy się głównie z tego, że znowu jesteśmy liderami w tabeli. Teraz przed nami mecz pucharowy, który rozegramy w Malborku 24 kwietnia o godz. 17:00 z mocną drużyną Gryfa Słupsk. Zapraszam kibiców na to spotkanie – dodaje Radosław Rabenda, prezes Pomezanii Malbork.