• Paweł
  • Mecze

Pewna wygrana w Przemysławiu

W dzisiejszym meczu Pomezania pokonała na wyjeździe Czarnych Przemysław 6:2 wygrywając do przerwy 2:0. Obawialiśmy się tego meczu bo wiedzieliśmy, że to bardzo trudny teren ze specyficznym boiskiem i najmniejszym za zarazem, zresztą Czarni potrafią nie jednej drużynie odebrać punkty, kolejna niewiadomą był fakt iż nie graliśmy jeszcze meczu na trawie naturalnej w tym roku dlatego też  podeszliśmy skoncentrowani i zdeterminowani aby wrócić z kompletem punktów do Malborka. Wynik otworzył ładnym strzałem Wojciech Szoska, jeszcze przed przerwą podwyższył Kamil Dryjas. Po zamianie stron kolejna bramke strzelił Kamil Dryjas, dwie bramki dorzucił Patryk Korynt oraz Łukasz Skalski. Warto odnotować solidny debiut w drużynie Piotra Kollera.

-  Zagraliśmy z zębem od samego początku, z dużym zaangażowaniem, narzuciliśmy swój styl gry i zdobyliśmy ważne trzy punkty na trudnym boisku. Na boisku dominowaliśmy przez niemal cały mecz, gospodarze stworzyli jedną sytuację w pierwszej połowie, ale dobrze interweniował Dawid Pelcer. W drugiej połowie dorzuciliśmy kolejne 4 bramki po czym zabrakło koncentracji czego efektem były dwie bramki strzelone przez gospodarzy, ale jestem przekonany, że jeśli w kolejnym meczu wyjdziemy z takim zaangażowaniem i wolą walki jak dzisiaj, to powinno być dobrze, wyjdziemy po to, żeby walczyć o zwycięstwo. Liczymy też bardzo na  wsparcie kibiców - powiedział po meczu Michał Anslik, trener Pomezanii.

W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 podejmujemy Sokół Zblewo.

Bramki dla malborskiej drużyny zdobyli: Wojciech Szoska (11), Kamil Dryjas (36, 58), Łukasz Skalski (52) i Patryk Korynt (63, 67).

Pomezania: Pelcer (72 O. Galeniewski) - Owsianik, Jeleń (55 Kielar), Skalski, Koller - Dryjas (72 Tułodziecki), Ziemak (66 Jurczyk), Wujecki, Korynt - Gdela - Szoska.