• Paweł
  • Mecze

No to zaczynamy!

Już dziś o godzinie 15:00 Pomezania rozpoczyna rywalizację w rundzie wiosennej V ligi, a przeciwnikiem będzie Spójnia Sadlinki. Mecz poprzedzi o godzinie 14:00 uroczystość związana z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej Stanisławowi Górskiemu, zasłużonemu malborskiemu trenerowi piłki nożnej i wychowawcy wielu miejscowych piłkarzy.

Mecz ze Spójnią zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią i nie ma co ukrywać iż faworytem zdecydowanym jest Pomezania, ale na pierwszą kolejkę po długiej przerwie zawsze patrzy się z lekkim niepokojem. Spójnia to typowy ligowy średniak który jednak potrafi czasem napsuć krwi przeciwnikom z górnej części tabeli i właśnie szczególnie w meczach wyjazdowych. Spójnia choćby zremisowała w Zblewie 1:1, w Chojnicach w tym samym stosunku i pechowo w ostatniej minucie przegrała w Karsinie, tak więc nie ma mowy o jakimkolwiek lekceważeniu rywala.

- Zawsze jest ten dreszczyk emocji obojętnie z jakim rywalem gramy tym bardziej przy pierwszej kolejce, rozmawiałem z przedstawicielami kilku klubów przed startem ligi i nie jesteśmy uważani w większości rozmówców za faworyta do awansu, ale to akurat dobrze, nie musimy być faworytem, ważny jest wynik końcowy, głównymi konkurentami do awansu na pewno będą Gwiazda Karsin, Wisła Tczew i Sokół Zblewo, ale mamy silny i wyrównany zespół,  jeżeli będą omijały nas kontuzje i niespodziewane absencje będzie dobrze - powiedział Paweł Rybarczyk

Trener Anslik będzie miał na to spotkanie 18 osobową kadrę i choć zabraknie kilku zawodników kontuzjowanych to ma w czym przebierać i to napewno jest duży plus.

Zapraszamy na mecz oraz typowania I kolejki Ligi Typerów!