• Paweł
  • Mecze

PP: Wygrana z Powiślem i gramy dalej

Malborska Pomezania pokonała w III Rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Malbork Powiśle II Dzierzgoń 3:0 (1:0).

Mecz mimo wyniku nie był łatwy, do przerwy prowadziliśmy po bramce Sławomira Ziemaka 1:0, ale chwile wcześniej doskonałą sytuację mieli goście, na wysokości zadania stanął jednak Dawid Pelcer, w drugiej połowie gra była dość wyrównana, ale malborczycy wykazali więcej zimnej krwi pod bramką gości, a w szczególności Bartosz Drewek, najpierw pokonał Wolskiego strzałem głową po dośrodkowaniu Korynta, a piec minut przed zakończeniem meczu, wykorzystał zamieszanie w polu karnym posyłając piłkę do bramki z bliskiej odległości. Warto zaznaczyć, że mamy kolejny debiut nowego zawodnika, tym razem na boisku pojawił się 16 letni bramkarz, Grzegorz Pluciński dla którego to napewno wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Tym zwycięstwem kończymy rozgrywki pucharowe w tym roku i zaczniemy w przyszłym od meczu 1/8 Wojewódzkiego Pucharu gdzie możemy trafić na drużyny z III ligi.

POMEZANIA: Pelcer (89' Pluciński) - Skalski, Kielar, Polus, Leszczyńśki, Korynt, Tołodziecki (46' Szoska), Ziemak, Misarko (65' Galeniewski) , Belz (80' Jeleń), Drewek