fbpx

Stare Miasto odczarowane

Piłkarze Pomezanii wygrali nw Starym Mieście z Powiślem 3:2 co bardzo cieszy, zwłaszcza, że obawialiśmy się tego meczu bo do tej pory nie udało nam się sięgnąć w Starym Mieście po komplet punktów.

Sam mecz nie był wybitnym widowiskiem, ale też nie mógł być gdyż specyficzne boisko w Starym Mieście nie pozwala na jakieś fajerwerki na murawie, pierwsza połowa to próby ataków Pomezanii z których nie wiele wynikało bo dobrze ustawiona pod swoją bramką drużyna gospodarzy starała się rozbijać ataki, dopiero w 44 minucie faulowany w polu karnym był Wojciech Szoska, a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Piotr Sobieraj.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie i już w 60 minucie prowadziliśmy 2:0 za sprawą Patryka Korynta, gdy wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu, bramkę "z niczego" strzelili gospodarze i to nieco nakręciło drużynę Powiśla która zaczęła śmielej atakować, ale w 75 minucie Maciej Bełz pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Pomezanii i po tej bramce gra się mocno uspokoiła, za to nerwowo zrobiło się w 89 minucie gdy gospodarze zdobyli kontaktową bramkę z rzutu karnego, ale ostatecznie wracamy ze Starego Miasta z tarczą. Warto zaznaczyć, iż swój debiut w drużynie seniorów zaliczył 16 letni Michał Tułodziecki i życzymy mu jak najwięcej minut w seniorskiej piłce. Kolejny mecz zagramy z 3 drużyną tabeli, Beniaminkiem Starogard Gdański, mecz w najbliższą sobotę o godz.12:00.

Pomezania: Pelcer - Skalski, Jeleń, Owsianik, Dryjas, Ziemak (77' Kielar), Korynt (65' Jurczyk), Galeniewski (65' Polus), Sobieraj, Bełz, Szoska (83' Tułodziecki)