• Paweł
  • Mecze

Czas na poważny sprawdzian

 

W sobotę piłkarzy Pomezanii czeka mecz 3.kolejki w którym udadzą się do Zblewa by zmierzyć się z tamtejszym Sokołem. Dla drużyny ze Zblewa jest to pierwszy sezon w V lidze po kilkuletniej przerwie, ale ambicje są dużo większe (link do artykułu "w 2019 roku chcemy awansować do IV ligi" ), przed sezonem po serii transferów m.in z klubów III ligowych, KP Starogard Gd i Wierzycy Pelplin drużyna Sokoła jest uważana przez większość trenerów i działaczy jako murowany faworyt do awansu, ale wiadomo, że boisko zweryfikuje to na koniec sezonu. Póki co start Sokoła zapewne poniżej oczekiwań trenera Majewskiego (niegdyś piłkarz Pomezanii), ale i przeciwnicy byli wymagający, zawsze groźna Gwiazda więc zespół który według nas będzie jednym z kandydatów do awansu oraz nieobliczalny zespół Żuław który powinien się bić o ścisłą czołówkę,  za to dla Pomezanii będzie to pierwszy tak poważny sprawdzian po zwycięstwach z Czarnymi i Spójnią Sadlinki, a szczególnie ci pierwsi napędzili stracha kibicom w meczu w Malborku. Do Zblewa pojedziemy osłabieni brakiem kilku zawodników, z kadry nie pojedzie Tomasz Owsianik, Michał Marendowski i mało prawdopodobna jest szansa na występ Bartosza Drewka, natomiast Dawid Jurczyk został dziś wypożyczony do Delty Miłoradz.

- Wiemy, że nasza kadra jest wąska, a z powodów zawodowych może być jeszcze węższa, a do zamknięcia okienka transferowego jest bardzo mało czasu (31.08), jednak wraz z trenerem nie ustajemy w poszukiwaniu zawodników którzy jeszcze mogliby dołączyć do drużyny - powiedział Dyrektor klubu, Paweł Rybarczyk

Sami piłkarze i trener wierzą jednak w dobry wynik w Zblewie, a dużo walki i determinacji w dobry wynik na pewno nie będzie brakować.

Sędzią który poprowadzi to spotkanie jest Patryk Grzywacz który był rozjemcą w 4 meczach w poprzednim sezonie w których zdobyliśmy komplet punktów.

 

Przybliżamy rywala

Klub Sokół Zblewo został założony w 1923 roku w miasteczku oddalonym od Malborka o 55 km, ale bardzo klimatycznym które warto odwiedzić, położone w pobliżu lasów w Borach Tucholskich tworzy bardzo fajny klimat, jednak samo boisko położone jest nieco dalej od centrum miasteczka przy drodze krajowej 22, jeśli chodzi o aspekty sportowe klubu to po przyjściu nowego sponsora do Sokoła poziom sportowy diametralnie się zmienił, klub pozwolił sobie na trenera z doświadczeniem oraz może pozwolić sobie na zawodników z doświadczeniem III ligowym więc nic dziwnego, że ambicje sięgają wyżej niż V liga , w poprzednim sezonie Sokół zajął pierwsze miejsce w A klasie gr.3 Gdańsk z dorobkiem 64pkt (21-1-4) aplikując rywalom inponującą liczbę 121 goli , w obecnym sezonie frycowe zostało zapłacone i jak można wyczytać na klubowym fanpage klubu "Teraz już będzie tylko lepiej"... my jednak wierzymy w tym meczu w Pomezanię.

Transfery letnie Sokoła Zblewo (wraz z zawodnikami którzy wcześniej byli wypożyczeni i zostali wykupieni definitywnie)

Wojciech Dunst (KP Starogard Gd.)

Kacper Plutowski  (KP Starogard Gd.)

Szymon Machnikowski  (KP Starogard Gd.)

Artur Szwoch (KP Starogard Gd.)

Grzegorz Skórczewski (KP Starogard Gd.)

Paweł Dirda (Wierzyca Pelplin)

Mateusz Prinz (Orlęta Reda)

Kajetan Zalewski (Beniaminek Starogard Gd.)

Przedłużone wypożyczenia lub wykup definitywny

Łukasz Cybula (KP Starogard Gd.)

Mateusz Dubiela (KP Starogard Gd.)

Adam Łangowski (Wietcisa Skarszewy)

Krystian Zieliński (KP Starogard Gd.)

Kamil Gronkowski (Wierzyca Pelplin)

Kacper Siora (KP Starogard Gd.)

  • Kliknięć: 1066
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

SPONSOR
sponsor
sponsor
SPONSOR
img
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
sponsor

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.