• Paweł
  • Mecze

Mecz na szczycie w Malborku

W sobotę o godz.16:00 Pomezania podejmuje lidera tabeli, Wdę Lipusz, a więc drużynę która wiosną wygrała pewnie wszystkie swoje mecze dzięki czemu wysunęła się na prowadzenie w tabeli mając jednak na uwadze rozegrany jeden mecz więcej niż Pomezania. Drużyna z Lipusza mająca bardzo dobrą kondycję finansową postawiła sobie cel awansu i mocno przebudowała swój zespół, w porównaniu do poprzedniego sezonu do Wdy dołączyło 11 zawodników (5 latem i 6 zimą), ale miejsce dla drużyny która awansuje do IV ligi jest tylko jedno i niemal pewne jest, że rozegra się walka właśnie pomiędzy Pomezanią, a Wdą Lipusz stąd też tak duże zainteresowanie z obu stron tym meczem mimo, że do końca sezonu jeszcze wiele spotkań i ani remis ani wygrana którejś z drużyn nie przesądzi o awansie, a jedynie pomoże w osiągnięciu tego celu. Jeśli chodzi o sytuację kadrową, to w drużynie Wdy nie zagra na pewno pauzujący za kartki Rafał Prądziński.

Trener Ratajczyk będzie miał do dyspozycji niemal całą kadrę, niestety nadal kontuzje leczy Kacper Dyl który z dobrej strony pokazał się w pierwszym meczu w Karsinie. Jesienią Pomezania rozgromiła Wdę 5:1 po bardzo dobrym meczu i jeżeli z takim zaangażowaniem nasza drużyna podejdzie do sobotniego meczu to będziemy spokojni o wynik. Jutro zapowiada się wspaniała pogoda więc idealny czas aby wybrać się całą rodziną na mecz, zaś wybierających się kibiców Wdy do Malborka prosimy się kierować na trybunę "małą" (na przeciw trybuny zadaszonej).

Spotkanie poprowadzi III ligowa trójka z Gdańska: Filip Kaliszewski (główny), Artur Zakrzewski (Asystent nr.1), Kamil Kazimierczak (Asystent nr.2). Sędzia główny poprowadził już w tym sezonie mecz Pomezanii w Nowym Dworze Gdańskim gdzie wygraliśmy z Żuławami 3:0.

W historii pojedynków pomiędzy obiema drużynami górą Pomezania która wygrała 5 razy, raz zremisowała i raz schodziła z boiska pokonana, we wszystkich meczach w których występował Maciej Bełz zawsze strzelał bramkę, a na uwagę zasługuję też Patryk Korynt który strzelił hat-tricka w meczu w Lipuszu mimo iż pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie.

2017/18:

Wda - Pomezania 1:5; Bełz, Sobieraj, Korynt x3

2016/2017:

Pomezania - Wda 4:1; Kobyliński, Bełz, Sobieraj x2

Wda - Pomezania 1:1; Bełz

2007/2008:

Pomezania - Wda 3:0; Cicherski, Ziemak, Piechota

Wda - Pomezania 0:3; Cicherski, Polus, Haftkowski

2006/2007:

Pomezania - Wda 2:1; Jarzembowski, Hrynowiecki

Wda - Pomezania 4:2; Jarzembowski, Haftkowski

5 zwycięstw Pomezanii, 1 remis, 1 porażka 20-8

 

Kadra na mecz z Wdą:

Bramkarze: Pelcer, Galeniewski

Obrońcy: Jeleń, Owsianik, Kobyliński, Jurczyk D., Kielar, Wilk

Pomocnicy i Napastnicy: Ziemak, Jurczyk M., Gdela, Dryjas, Korynt, Włodarczyk,  Bełz, Drewek, Migawski, Błaszak

Nie zagrają: Galeniewski A., Dyl, Sroka, Cicherski, Marendowski

 

MECZ NA ŻYWO W KP SPORT

 

MECZ W LIPUSZU WYGRANY PRZEZ POMEZANIĘ 5:1

 

  • Kliknięć: 1340
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

SPONSOR
sponsor
sponsor
SPONSOR
img
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
sponsor

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.