• Paweł
  • Mecze

Wysoka wygrana z Polonią

(fot. R.Kończyński - malbork.naszemiasto.pl)

W swoim szóstym meczu sparingowym Pomezania nie dała szans Polonii Pasłęk, a więc drużynie występującej w V lidze Warmińsko-Mazurskiej wygrywając 7:0 (4:0).

Drużyna gości została zepchnięta do obrony od początku meczu i praktycznie przez 90 minut stworzyła sobie może dwie sytuacje, najpierw dobrze interweniował Galeniewski, potem ładny strzał z narożnika pola karnego po którym piłka przeleciała obok okienka naszej bramki. Wynik w 8 minucie otworzył Dryjas po podaniu Sobieraja, chwile potem było już 2:0, ponownie asystował Sobieraj, a Drewek dokonał formalności, kolejne dwie bramki jeszcze przed przerwa strzelił Dryjas. Najpierw wykorzystał podanie Dyla, a potem ładnie okiwał bramkarza i wpakował piłkę do bramki. W drugiej połowie gra toczyła się głównie pod bramką rywali, ale było też sporo niewykorzystanych sytuacji, w tym rzut karny. Dwie bramki dołożył jeszcze Migawski oraz Drewek. Podsumowując Pomezania rozegrała zupełnie inny mecz niż ten przed tygodniem, ale też Sebastian Ratajczyk miał do dyspozycji bardzo szeroką kadrę, po wielu tygodniach na boisko powrócił także Maciej Bełz co cieszy. W środę o godz.19:00 podejmujemy Deltę Miloradz.

Pomezania: Galeniewski O., Jeleń, Jurczyk D., Dyl, Galeniewski A.,  Jurczyk M., Ziemak, Dryjas, Sobieraj, Włodarczyk, Drewek oraz w drugiej połowie:  Pelcer, Cicherski, Korynt, Owsianik, Gdela, Migawski, Bełz