• Paweł
  • Mecze

Odpadamy z Pucharu

Niestety zakończyła się nasza przygoda z Pucharem Polski w tym sezonie. W meczu IV Rundy Pucharu Polski Podokręgu Malbork ulegliśmy 0:1 Powiślu Dzierzgoń tracąc kontrowersyjną bramkę w 84 minucie gry. Sam mecz był wyrównany, ale Pomezania częściej utrzymywała się przy piłce prowadząc grę niemal przez cały mecz , doskonałe sytuacje mieli Dryjas, Marendowski czy tez Kielar, raz Powiśle uratował słupek, goście też zagrozili bramce Pomezanii jednak strzał Pietrzyka obronił Pelcer, ale za utrzymywanie się przy piłce punktów się nie rozdaje i w tych piłkarskich szachach to jednak ruch decydujący, a właściwie "Szach Mat" wysunęli goście w 84 minucie, aczkolwiek pozostał niedosyt. Nie rozpamiętujemy już tego, nie panikujemy i skupiamy się na lidze, najbliższy mecz w sobotę o godzinie 16:00 w Subkowach i czas przypomnieć sobie jak się wygrywa.

Pomezania: Pelcer - Jeleń, Kielar, Kobyliński, Wilk - Jurczyk, Gdela, Dryjas, Owsianik, Sobieraj (46' Marendowski), Galeniewski (65' Błaszak)

Wyniki IV Rundy PP - Podokręg Malbork

GDKiS OSTASZEWO (A klasa) – GROM NOWY STAW (IV liga) 0:1 (Pom ZPN zweryfikował mecz jako obustronny walkower)

POMEZANIA MALBORK (V liga) – POWIŚLE DZIERZGOŃ (IV liga) 0:1

OLIMPIA SZTUM (B klasa) – BŁĘKITNI STARE POLE (V liga) 5:2

POGOŃ PRABUTY (V liga) – SPÓJNIA SADLINKI (V liga) 0:1

Drużyny które wygrają swoje mecze awansują do 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.