• Paweł
  • Mecze

Gładko z Błękitnymi

Piłkarze Pomezanii nie zwalniają póki co i pewnie pokonali w Starym Polu Błękitnych 5:0, choć były obawy przed meczem bo w Starym Polu zawsze się ciężko grało Pomezanii i sam początek meczu mógł na to wskazywać bo dwa razy groźnie lewą stroną atakowali gospodarze, a konkretnie zawodnik Pomezanii wypożyczony do Błękitnych, Bartek Kluka, ale można powiedzieć, że to były jedyne zagrożenie naszej bramki w pierwszej połowie. W 17 minucie Migawski otworzył wynik spotkania z rzutu karnego (ręka zawodnika Błękitnych), dziesięć minut później ostro faulowany był z boku pola karnego Dryjas po czym sędzia pokazał czerwona kartkę zawodnikowi Błękitu, ale czy słuszną, opinie podzielone wśród jednych i drugich, co by jednak nie było Dryjas z powodu bólu spuchniętej kostki musiał opuścić boisko w przerwie spotkania. Ten faul kosztował gospodarzy podwójnie, bo z rzutu wolnego ładnie przymierzył Sobieraj który pokonał bramkarza gospodarzy. Po przerwie gra się nie zmieniła, malborczycy atakowali, ale bądź co bądź tempo nie powalało na kolanach mimo to malborczycy zdecydowanie kontrolowali przebieg spotkania. Dwie minuty po przerwie Sobieraj podwyższył wynik spotkania na 3:0, a ładnie asystował Bełz. Na kolejna bramkę czekaliśmy do 80 minuty. Z piłką popędził Galeniewski który wyłożył piłkę Migawskiemu, a temu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do bramki. W 89 minucie po ładnej akcji aktywnego Kobylińskiego, piłkę otrzymał Migawski który tym razem obsłużył podaniem Patryk Korynta dla którego była to pierwsza bramka w barwach Pomezanii. Kolejny mecz w sobotę o godzinie 17:00, podejmować będziemy Borowiak Czersk.

Błękitni: Treder - Orłowski, Kotowski, Jankowski (54 Juchniewicz), Maciej Rychlik, Kurek, Kluka (80 Szkałuba), Oleszak, Rogowski (82 Pinkus), Tomczyk, Michnowski (67 Gościński).

Pomezania: Pelcer - Leszczyński, M. Jurczyk, Jeleń, Kobyliński - Dryjas (46 Korynt), Kielar (67 D. Jurczyk), Migawski, Gdela, Sobieraj (52 Owsianik) - Bełz (67 R. Galeniewski).

BŁĘKITNI STARE POLE- POMEZANIA 0:5 (0:2)

0:1 - Migawski 17 min. (rz. karny)

0:2 - Sobieraj 27 min. (rz. wolny)

0:3 - Sobieraj 47 min. (asysta Bełz)

0:4 - Migawski 80 min.(asysta Galeniewski)

0:5 - Korynt 89 min. (asysta Migawski)