fbpx
  • Paweł
  • Ogólne

Karol Styś: Pomezanię trzeba porównywać do drużyn z wyższej półki

Zadaliśmy cztery pytania zawodnikowi Pomezanii Malbork, Karolowi Stysiowi który jak do tej pory skuteczność ma naprawdę imponującą nawet na poziomie V ligi. W 10 meczach ligowych zdobył 19 bramek oraz 4 bramki w dwóch meczach pucharowych, warto dodać, że w ostatnich dniach objął rocznik 2014 w naszym Klubie jako trener.

- Pochodzisz z Elbląga. Jak to się stało , że jesteś aktualnie zawodnikiem Pomezanii. Czy możesz w wielkim skrócie opowiedzieć o swojej karierze piłkarskiej.

Tak, zgadza się, jestem z Elbląga i tutaj w Olimpii stawiałem swoje pierwsze piłkarskie kroki. W wielkim skrócie ? - Jak miałem 10 lat powiedziałem Tacie, ze chciałbym grać w piłkę i poprosiłem czy mógłby mnie zawieźć na trening i tak to się zaczęło. Mnóstwo przyjaźni, mnóstwo znajomości, śmiechu, radości, triumfu ale także, płaczu, zawodu, goryczy porażki i ponownego stawania na nogi. Nie mogłem wybrać lepszego sportu. jeśli chodzi o to jak trafiłem do Pomezanii to w skrócie...dostałem telefon i jestem, a tak poważnie to po kilku długich rozmowach zarówno z zarządem Pomezanii jak i z Trenerem Budziwojskim, z którym miałem przyjemność pracować kiedyś w Kaszubi Kościerzyna, doszedłem do wniosku, ze współpraca z Pomezanią może okazać się owocna dla obu stron i myślę, że tak jest.


 - Dla trójkolorowych w 10 meczach zdobyłeś 19 bramek, a licząc do tego Puchar Polski, uzbierało się aż 23. Co prawda grałeś na wyższych poziomach, ale czy to nie jedna z lepszych twoich rund w przygodzie piłkarskiej?

Miałem kiedyś jako 19 latek świetny sezon, w którym byłem wiodącą postacią przy zrobieniu awansu do II ligi, natomiast jeśli chodzi o liczby to fakt, wygląda to teraz dość nieźle, chociaż runda się przecież jeszcze nie skończyła i liczę, ze na koniec będzie dużo lepiej.


 - Ostatnio grałeś w IV ligowej Wierzycy Pelplin, wcześniej w II ligowej Olimpii Elbląg czy też IV ligowej Gedanii. Czy według Ciebie w jakiś sposób można porównać Pomezanię do klubów na wyższym poziomie pod względem sportowym lub organizacyjnym?

Pomezanii nie tylko można, ale według mnie nawet trzeba porównywać do drużyn z wyższej półki. Świetny stadion, opieka fizjoterapeutyczna, treningi i mecze przy oświetleniu, duża frekwencja kibiców, oprawy meczowe, a przede wszystkim bardzo dobre szkolenie dzieci i młodzieży, którzy swoją ciężką pracą pukają do drzwi pierwszego zespołu. Stojąc w tunelu przed meczem i patrząc na równiutką, zieloną trawę oświetloną jupiterami można śmiało powiedzieć, ze niektóre zespoły II czy nawet I ligi mogą Nam tego zazdrościć


 - Jesteś po AWF i posiadasz licencję UEFA, w ostatnich dniach objąłeś jako trener jeden z młodszych roczników Pomezanii, wiemy, że to nie jest dla Ciebie nowość bo łączyłeś już grę z prowadzeniem drużyn młodzieżowych jak choćby w Gedanii Gdańsk. 

Tak, nie mam problemu z łączeniem pracy z dziećmi i swoimi treningami. Uważam, ze będąc w sporcie tyle lat, spotykając na swojej drodze wiele dużo mądrzejszych osób od siebie, to wręcz moim obowiązkiem jest dzielenie się tą wiedzą i doświadczeniem z najmłodszymi, którzy dopiero wchodzą w ten piękny piłkarski świat. Mam ogromna nadzieje, ze będę potrafił wszystko dokładnie Im przekazać.

Karol Styś - urodzony 11 czerwca 1990 roku (31l). Wychowanek Olimpii Elbląg, grał także: w Wierzycy Pelplin, Gedanii Gdańsk, Concordii Elbląg, Kaszubi Kościerzyna, Barkasie Tolkmicko, Gromie Nowy Staw, GDKiS Ostaszewo,

  • Kliknięć: 1166
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.