fbpx

Ważna wygrana w Dzierzgoniu

Malborska Pomezania przywiozła z trudnego terenu w Dzierzgoniu ważne 3 punkty dzięki czemu umocniła się na pozycji lidera V ligi.

Już w 2 minucie spotkania w Dzierzgoniu malborczycy objęli prowadzenie po strzale Karola Stysia któremu asystował w świetnym stylu Piotr Sobieraj. W 25 minucie do remisu doprowadził wychowanek Pomezanii, Patryk Lewandowski strzałem z rzutu wolnego z okolicy 16 metra. Gospodarze mieli jeszcze jedną bardzo dobrą okazję, ale tym razem na wysokości zadania stanął Dawid Pelcer wygrywając pojedynek sam na sam. Burza z ulewą sprawiły, że przez moment na włosku wisiała kontynuacja meczu bo boisko zaczynało przypominać basen. Sędzia spotkania zdecydował jednak kontynuować mecz i pierwsze minuty drugiej połowy były bardzo trudne do zawodników obu drużyn, a czasem wyglądało to komicznie, bo prowadzenie piłki graniczyło z cudem, z czasem było mniej wody na murawie i w tych trudnych warunkach lepiej radzili sobie malborczycy. Najpierw po dośrodkowaniu Mateusza Sroki z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Łukasz Skalski, a chwile później gospodarzy uratował słupek po akcji Wesołowski - Styś i strzale tego drugiego.W 83 minucie na indywidualną akcję zdecydował się wprowadzony w drugiej połowie Marcin Bochyński który wstrzelił piłkę wzdłuż bramki i zawodnik gospodarzy zaskoczył swojego bramkarza i było już 3:1 dla Pomezanii. Jeszcze na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, ale rezultat meczu, ku uciesze sporej grupy kibiców z Malborka, już się nie zmienił, a trzeba przyznać, że frekwencja na meczu (ponad 100 kibiców z Malborka) jak i sam poziom sportowy był na bardzo wysokim poziomie, a nasi zawodnicy zostawili bardzo dużo zdrowia na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka. Po sześciu kolejkach Pomezania prowadzi z kompletem punktów i ma już przewagę 5 „oczek” nad Powiślem, a już w piątek kolejny derbowy pojedynek. Pomezania o godzinie 19:00 podejmuje Olimpię Sztum z którą pojedynki zawsze są zacięte.