Podsumowanie rundy jesiennej Juniora Młodszego B1

Dwa nasze zespoły Juniora Młodszego B1 zakończyły w miniony weekend rundę jesienną w swoich ligach. W tym sezonie zgłosiliśmy do rozgrywek dwie drużyny. Pierwsza rywalizowała w 1 Lidze wojewódzkiej a druga w Lidze okręgowej.

W sobotę 07.11 o godz. 11:00 w Luzinie pierwszy zespół zmierzył się z KTS-K GOSRIT i niestety poniósł porażkę 5:3. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Konrad Nędza x2 oraz Jakub Krupa.

W niedzielę 08.11 o godz. 11:00 drugi zespół pokonał pewnie na wyjeździe SUPRA Kwidzyń 10:0. 

O co grają nasze zespoły w tym sezonie?

Pierwsza drużyna jak się okazało musi walczyć o utrzymanie w lidze co zapewni grę w tych rozgrywkach rocznikom 2005/06 w przyszłym sezonie. Natomiast drugi zespół może wywalczyć awans co także będzie skutkować możliwością gry młodszych kolegów w lidze wojewódzkiej. Z punktu widzenia szkoleniowego ma to zasadnicze znaczenie. Wszyscy w klubie chcemy aby zespół juniora będący zapleczem drużyny seniorów grał na poziomie ligi wojewódzkiej i trzeba dołożyć wszelkich starań żeby tak się stało. 

W pierwszej Lidze wojewódzkiej Pomezania Malbork zajmuje obecnie 13 miejsce co na ten moment niestety nie gwarantuje utrzymania. Z ligi prawdopodobnie spadnie aż 6 zespołów i aby się utrzymać trzeba zająć minimum 10 miejsce... Musimy pamiętać, że w Lidze wojewódzkiej gra wiele mocnych zespołów i walka o utrzymanie będzie bardzo trudna. Wierzymy jednak, że podopieczni Sebastiana Ratajczyka i Michała Krawczyka wiosną powalczą o punkty i utrzymają się w lidze. Do miejsca gwarantującego utrzymanie brakuje 6 pkt więc wszystko jest możliwe.

Bilans jesiennych spotkań to 4 wygrane, 2 remisy oraz 9 przegranych.

AKTUALNA TABELA 1 LIGI WOJEWÓDZKIEJ:

 

W lidze okręgowej Pomezania Malbork II zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i ta pozycja na ten moment daje awans do ligi wojewódzkiej. Drugi zespół odniósł tylko jedną porażkę jesienią i liczymy, że do końca sezonu na wiosnę zwyciężą wszystkie mecze co da pewny awans i zagwarantuje grę w Lidze wojewódzkiej w przyszłym sezonie młodszym rocznikom.

Bilans jesiennych spotkań to 13 zwycięstw i 1 przegrana.

AKTUALNA TABELA LIGI OKRĘGOWEJ:

Przed naszymi juniorami teraz przerwa zimowa, którą trzeba ciężko przepracować. Liczymy też, że uda się wzmocnić drużynę występującą w lidze wojewódzkiej przed rundą wiosenną co pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników. 

W imieniu trenerów i zawodników dziękujemy wszystkim sympatykom naszych juniorów za wsparcie w rundzie jesiennej i do zobaczenia wiosną!

Dziękujemy też Konradowi Sosińskiemu, który dzielnie relacjonuje zmagania naszej młodzieży zarówno w meczach domowych jak i na wyjazdach!

 

 

 

 

  • Kliknięć: 685
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.