fbpx

Odpadamy z Pucharu

W środę zmierzyliśmy się w meczu Pucharu Polski z Gromem Nowy Staw, drużyna gospodarzy grająca pod szyldem drugiej drużyny zagrała w III ligowym zestawieniu i to było widać na boisku jednak do 30 minuty malborczycy stawiali mocny opór wyprowadzając groźne kontrataki. Właśnie w 30 minucie po akcji lewą stroną zdecydowanie najlepszy zawodnik Gromu, Robert Wesołowski dał prowadzenie gospodarzom i dziesięć minut później było już 2:0, warto dodać iż w miedzy czasie straciliśmy Jurczyka który doznał kontuzji, natomiast na ławce rezerwowych mieliśmy tylko dwóch ofensywnych graczy, na boisku pojawił się Dryjas. Jeszcze przed przerwą kolejny cios który przesądził już zupełnie o losach spotkania, sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką naszego kapitana Tomasza Jelenia po chwili dyskusji sędzia Okoń pokazał czerwoną kartkę  naszemu zawodnikowi, a rzut karny na bramkę zamienił Grabowski. Na drugą połowę wyszliśmy jednego zawodnika mniej i cel z mocnym zespołem jakim niewątpliwie jest Grom był jeden, pokazać się z dobrej strony i walczyć o jak najlepszy wynik i tutaj trzeba przyznać drużyna pokazała charakter stwarzając sobie nawet kilka sytuacji do strzelenia bramki. Gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki których mogliśmy uniknąć, najpierw w 61 minucie Wesołowski ponownie pokonał dobrze broniącego Oskara Galeniewskiego tym razem z rzutu karnego, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry Karczewski który pokonał debiutującego w seniorach Mikołaja Szragę, piłka zatrzepotała w siatce po rykoszecie.

Podsumowując wynik mógł być niższy bo pokazaliśmy się z dobrej strony i graliśmy konsekwentnie do 30 minuty mimo eksperymentalnego składu, ale przy z takim zespole z jakim przyszło nam sie mierzyć błędy są niewybaczalne, gospodarze to mocny zespół, gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych meczach zarówno ligowych jak i pucharowych.

Pomezania: Galeniewski (84' Szraga) – Jurczyk (37' Dryjas), Łazarczyk, Jeleń, Leszczyński, Sobczyński, Kobyliński, Marlon Orlando Escobar (65' Marendowski), Korynt, Bełz, Drewek.

Grom: Jóźwiak – Jagiełło, Gwóźdź, Błażek, Zaleski, Janowski, Zieliński, Piotrowski, Michalski, Wesołowski, Grabowski