Dwa zwycięstwa w Pomorskiej Lidze

To był dobry weekend naszych drużyn w 1.Pomorskiej Lidze, nasze drużyny odniosły dwa zwycięstwa, rocznik 2005 prowadzony przez Bartosza Drewka odniósł zwycięstwo po niezwykle emocjonującym meczu z AP KP Gdynia 3:2. W tym meczu było wszystko od prowadzenia gości 2:0 do 40 minuty, po niewykorzystany rzut karny i ostateczne zwycięstwo naszej drużyny 3:2 po bramkach Filipa Dunaja, Huberta Zelmana i Jonasza Kenigsmana. Nasza drużyna w 3 dotychczasowych meczach zdobyła 4 punkty, porażka w Stężycy 1:3, remis z Gedanią 2:2 i wspomniana wygrana z Gdynią.

Pomezania: Dudziński, Klonowski, Żebrowski, Dunaj, Stawski, Kenigsman, Tutaj, Pliszka, Stacharski, Zelman, Sowiński,  Szkudlarek, Rydzewski, Krupa, Gucwa, Panasiuk, Kostrzewski, Będowski

Równie dobre spotkanie rozegrali młodsi koledzy z rocznika 2006 prowadzeni przez Tomasza Mazurka wygrali swój pierwszy mecz w Pomorskiej Lidze pewnie pokonując FC Gowidlino 3:0 po bramkach Nikodema Hynka, Alana Bobko i Jakuba Pławskiego. W hura optymizm nie popada trener Tomasz Mazurek, ale my dodamy od siebie, że drużyna przechodzi lekką przebudowę po odejściu kilku graczy którzy nadawali ton w poprzednim sezonie i każdy dobry mecz, każde punkty cieszą, dla obu drużyn gra w Pomorskiej lidze to takie pierwsze doświadczenie, tutaj nie ma łatwych meczy których nie brakowało w lidze okręgowej, a to na pewno kształtuje naszych zawodników i zaprocentuje w przyszłości.

Pomezania: Hoffman, Śpiewak, Pławski, Błażejewicz, Baranowski, Baran, Honory, Hynek, Chelkowski, Wiśniewski, Bobko, Koźbiał, Dziedzic, Apa, Czerniak, Bury, Zajączkowski

Najbliższe mecze nasze drużyny rozegrają w Malborku w sobotę o godzinie 11:00, a przeciwnikiem będzie bardzo dobra szkółka piłkarska Olimpijczyk Kwakowo. W Pomorskiej Lidze C1 drużyna z Kwakowa pokonała rywali z którymi grała nasza drużyna (3:2 Radunię Stężyca i 4:2 Gedanię Gdańsk), natomiast w Pomorskiej Lidze C2 Olimpijczyk jest także drużyną bez porażki i zarazem zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w lidze, udowadnia to od początku liderując w tabeli. Wygrane 26:1 z Cartusią, 10:1 z Beniaminkiem czy 4:2 z Arką Gdynia robią wrażenie, drużyna w poprzednim sezonie wygrała Pomorską Ligę D1 z dorobkiem 27 zwycięstw i 1 porażki (123-19)...

Tak więc czeka nasze drużyny ciężka przeprawa tym bardziej zapraszamy kibiców na stadiony . Mecz Pomorskiej Ligi C1 zostanie rozegrany na boisku głównym przy ul. Toruńskiej, a mecz Pomorskiej Ligi C2 zostanie rozegrany na boisku przy ul. Parkowej.

 

 fot. si-arka.gdynia.pl

  • Kliknięć: 756
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.