Młodzi zawodnicy Pomezanii trafili do silnych klubów w Polsce

Okres pomiędzy sezonami to także czas na transfery nie tylko w piłce seniorskiej, ale również w grupach młodzieżowych, nasi zawodnicy zostają zauważani przez silne kluby już nie tylko na Pomorzu, ale także w Polsce. Jak już pisaliśmy wcześniej Mateusz Uzarek trafił do Lecha Poznań (ekstraklasa) i będzie tam pierwszym bramkarzem w drużynie występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

Dwaj inni zawodnicy z Pomezanii trafili do Lechii Gdańsk (ekstraklasa), mowa o Dominiku Fabisiu (rocz.2006) oraz Marcelu Dziuwe (rocz.2007), natomiast Paweł Błaszak kolejny sezon rozegra na wypożyczeniu w drużynie Wisły Płock (ekstraklasa) i będzie występował w drużynie Junior A tego klubu. Natomiast w drużynie juniorów młodszych Chojniczanki Chojnice (1.Liga) będzie występował Czesław Raburski (rocznik 2003). Warto dodać, iż dwaj inni piłkarze rocznika 2006 trafili do drużyny UKS Lotos Gdańsk, tutaj mowa o Marcelu Bełzie (etatowy zawodnik kadry Pomorza) oraz Oskarze Szymczaku. Zawodnicy pomyślnie przeszli testy i będą występować w drużynie która ma cel awansu do centralnej Ligi Juniorów. Kolejnym zawodnikiem z tego rocznika Miłosz Maciąg trafił do innego gdańskiego klubu, Jaguara Gdańsk (IV liga) i prezentuje dobrą formę strzelecką. Warto jeszcze odnotować iż Mateusz Lauryn (rocz.2007) trafił do Concordii Elbląg (III liga) i jej jej mocnym punktem. 

Napewno z jednej strony jest to strata dla drużyn w jakich występowali nasi zawodnicy, ale z drugiej strony cieszy, że nasi piłkarze są zauważani coraz bardziej przez kluby z wysokiej półki gdzie program szkolenia stoi na najwyższym poziomie w Polsce. Jest to efekt coraz lepszego poziomu szkolenia w naszym klubie, a poziom niewątpliwie podnosi program Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w nowych klubach oraz aby kariera piłkarska rozwijała się w jak najlepszym kierunku, na pewno też dzięki Wam renoma szkolenia w naszym klubie zostanie zauważona nie tylko na Pomorzu, ale i w Polsce.

 

  • Kliknięć: 1412
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.