Pomezania przed ligą mocno przebudowana - Kadra Jesień 2019

Jak można było się spodziewać i zapowiedziach w drużynie Pomezanii zaszły spore zmiany, kadra dość mocno będzie się różniła w porównaniu z poprzednim sezonem, 85% zawodników stanowią wychowankowie i nastawienie w drużynie jest bardzo dobre, na frekwencje trener Tołstik nie może narzekać, a to świadczy, że zawodnicy chcą i walczą o skład, a co liga przyniesie czas pokaże, na pewno "ciśnienie" z poprzedniego sezonu zostało już gdzieś w tyle i bez większej presji będziemy walczyć o jak najlepsze wyniki, Pomezania zawsze będzie walczyła o jak najlepszy wynik, aczkolwiek w pierwszych meczach trener Andrzej Tołstik nie będzie mógł skorzystać z kilku graczy o czym napiszemy później.

- Początkowo wizja była trochę czarniejsza niż obecna sytuacja. Został „kręgosłup zespołu” złożony z doświadczonych zawodników, wrócili też wychowankowie, np. Mateusz Kobyliński. Kadra składa się z 21-22 zawodników, co jak na V ligę daje trenerowi duży komfort pracy. Frekwencja na zajęciach jest bardzo wysoka, najmniej było chyba 16 osób. Zaangażowanie też jest bardzo duże, każdy zawodnik dostał czystą kartę i małymi krokami idziemy do przodu - mówi trener Pomezanii, Andrzej Tołstik (wypowiedź do Dziennika Bałtyckiego)

- Presja awansu została zdjęta, ale i ja, i zawodnicy mamy swoją ambicję. Będziemy w każdym meczu walczyli, nie oglądając się na tabelę - zapewnia trener malborskiej drużyny. - Już na pierwszym spotkaniu zawodnikom powiedziałem, że gra z herbem Pomezanii na piersi zobowiązuje, więc muszą grać nie na sto, tylko na dwieście procent, muszą się utożsamiać z klubem nie tylko na boisku, ale i poza nim, bo tacy zawodnicy są bardziej wydajni - powiedział trener Andrzej Tołstik (wypowiedź dla Dziennika Bałtyckiego)

Więcej na temat sytuacji w Pomezanii przed ligą można również przeczytać w serwisie malbork.naszemiasto.pl

Jak już informowaliśmy z drużyny odszedł najlepszy strzelec Piotr Sobieraj, na zmianę przynależności klubowej zdecydował się także Krystian Kielar który zdecydował się przejść do ligowego rywala, Meteora Pinczyn. Krystianowi bardzo dziękujemy za wiele występów w Pomezanii na dobrym poziomie i życzymy powodzenia w lidze! Ponadto skończyło się wypożyczenie Kacpra Dyla oraz Piotra Kollera którzy wrócili do Żuław Nowy Dwór Gdański i powinni być wzmocnieniem naszego ligowego rywala,  dziękujemy i życzymy udanych występów. Zawodnicy z którymi także zdążyliśmy się z żyć, Wojciech Szoska oraz Łukasz Skalski powrócili w rodzinne strony i wzmocnią ligowego rywala, Orła Subkowy.. Marcin Wujecki zmaga się z poważną kontuzją i na boiska prawdopodobnie nie wróci szybciej niż w przyszłym roku. Do Delty przechodzi natomiast Andrzej Misarko (który ostatnie pół roku był wypożyczony do tego klubu). Sławomir Ziemak oficjalnie zakończył granie z końcem poprzedniego sezonu, jednak możemy go nadal spotkać na treningach Pomezanii. Nie wyjaśniona jeszcze jest sytuacja Macieja Bełza który został zgłoszony do ligi, ale być może rozpocznie naukę i pracę zawodową w stolicy co może uniemożliwić mu grę. Nasz klub wypożyczy również dwóch młodych obiecujących bramkarzy, Grzegorza Plucińskiego do Tęczy Szropy i Marcela Rybarczyka do KS Czernin z warunkiem trenowania w naszym klubie.

Jeśli chodzi o nowe twarze to do drużyny powrócił wychowanek, Mateusz Kobyliński który pokazał w meczach sparingowych , że dużo wniesie do zespołu podobnie jak Grzegorz Łazarczyk który trafił do Pomezanii z Pogoni Prabuty i pozytywnie prezentuje się w przygotowaniach. Ostatnim nowym zawodnikiem w kadrze jest Amerykanin gwatemalskiego pochodzenia Marlon Escobar  który będzie łączyć pracę zawodową w Polsce z grą w Pomezanii,  ale są jeszcze załatwiane formalności transferowe gdyż ostatnio występował w Niemczech. Z wypożyczeń wrócili także wychowankowie:  Mateusz Grędzicki oraz Igor Lewandowski, treningi wznowił również inny wychowanek Paweł Leszczyński.


 źródło foto: portalnaplus.pl oraz malbork.naszemiasto.pl

SPARINGI:

2:0 z Olimpią Sztum (A-klasa) Drewek, Kobyliński

0:3 z Lechią II Gdańsk (IV liga)

0:0 z Unią Susz (V liga)

1:2 z Gromem Nowy Staw (III liga) Escobar

0:0 z Deltą Miłoradz (A-klasa)

10:0 z Nogatem Malbork (A-klasa) Galeniewski x2, Dryjas x3, Nędza x3, Drewek, Marendowski

 

 

KADRA POMEZANIA MALBORK – JESIEN 2019

Ostatni klub

Od którego roku w Pomezanii

ZAWODNIK

Data ur.

Pozycja

 

 

Pelcer Dawid

05.08.1992

Bramkarz

Świt Radostowo

2017

Galeniewski Oskar

30.03.1997

Bramkarz

wychowanek

 

Jeleń Tomasz

21.09.1985

Obrońca

Delta Miłoradz

2014

Grędzicki Mateusz

03.12.2002 (m)

Obrońca

Wychowanek (Olimpia Elbląg)

 

Lewandowski Igor

12.10.2000 (m)

Obrońca

Wychowanek (AP Malbork)

 

Owsianik Tomasz

14.04.1989

Obrońca

wychowanek

 

Sobczyński Krystian

10.01.2003 (m)

Obrońca

wychowanek

 

Leszczyński Paweł

06.03.1997

Obrońca

wychowanek

 

Jurczyk Michał

08.05.1994

Obrońca/Pomocnik

Wychowanek (Bałtyk Gdynia)

 

Kobyliński Mateusz

20.09.1994

Obrońca/Pomocnik

Wychowanek (Delta Miłoradz)

 

Grzegorz Łazarczyk

30.05.1995

Obrońca/Pomocnik

Pogoń Prabuty

2019

Jakub Jadach

09.09.2002

Pomocnik

wychowanek

 

Galeniewski Rafał

16.04.2000 (m)

Pomocnik

wychowanek

 

Latkiewicz Mateusz

22.08.2004 (m)

Pomocnik

wychowanek

 

Dryjas Kamil

14.12.1991

Pomocnik

Wychowanek (Grom Nowy Staw)

 

Marendowski Michał

06.05.2002 (m)

Pomocnik

wychowanek

 

Sroka Mateusz

15.04.1992

Pomocnik

Orzeł Subkowy

2017

Korynt Patryk

19.01.1997

Pomocnik

Wisła Korzeniewo

2017

Gdela Robert

29.09.1994

Pomocnik

Wychowanek (Kaszubia)

 

Bełz Maciej

03.01.1999 (m)

Pomocnik/Napastnik

wychowanek

 

Drewek Bartosz

30.04.1991

Napastnik

Grom Nowy Staw

2018

Escobar Marlon Orlando

30.04.1995

Pomocnik/ Napastnik

Neustadt (Niemcy)

2019

 

 

Przychodzą:

Grzegorz Łazarczyk (Pogoń)

Mateusz Kobyliński (Delta)

Marlon Escobar (Neustadt)

 

Odchodzą:

Piotr Sobieraj (Powiśle)

Wojciech Szoska (Orzeł Subkowy)

Krystian Kielar (Meteor)

Marcin Wujecki (kontuzja)

Łukasz Skalski (Orzeł Subkowy)

Kacper Dyl (powrót do Żuław)

Piotr Koller (powrót do Żuław)

Andrzej Misarko (Delta Miłoradz)

  • Kliknięć: 1396
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.