Seniorzy już z nowym trenerem

W najbliższym sezonie nowym trenerem Pomezanii Malbork będzie Andrzej Tołstik pochodzący z Prabut. Były trener Jezioraka Iława i Pogoni Prabuty został wczoraj przedstawiony zawodnikom Pomezanii.

Nowy trener będzie miał za zadanie budowę zespołu z pełnym wykorzystaniem wychowanków, którzy w rocznikach młodzieżowych osiągają coraz lepsze wyniki. Strategia będzie polegać na wprowadzaniu do drużyny seniorów młodych wychowanków w połączeniu z zawodnikami doświadczonymi, którzy zdecydowali się pozostać w drużynie i walczyć dla Pomezanii. Chcielibyśmy także aby w drużynie pozostali zawodnicy z okolic, dla których gra w Pomezanii będzie priorytetem i z takimi też prowadzone są rozmowy.

W najbliższych sezonach będziemy stawiać przede wszystkim na młodzież zgodnie ze statutem naszego stowarzyszenia, nie zamykamy też drogi zawodnikom z okolic chcących grać dla Pomezanii. Sprawę awansu pozostawiamy póki co jako wypadkową tego co wydarzy się podczas sezonu. Oczywiście w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo i jak będziemy w czołówce tabeli napewno powalczymy, ale priorytetem jest budowa drużyny która w przyszłości będzie rywalizowała z powodzeniem w wyższej klasie rozgrywkowej. Młodzież musi się ogrywać jak najszybciej w piłce seniorskiej i to ma przynieść efekty w dalszej perspektywie. Pozwoli to też na prawidłowe funkcjonowanie Klubu biorąc pod uwagę wydatki związane z awansem dwóch zespołów juniorskich do I Ligii Pomorskiej. Ważne też będzie wsparcie Radosława Szczuchniaka, który będzie pomagał trenerowi seniorów wprowadzać naszą młodzież do piłki seniorskiej.

-  Od nowego sezonu zaczynamy nowy rozdział i zmianę podejścia do polityki kadrowej zespołu seniorów. Jesteśmy młodzieżowym ośrodkiem piłkarskim i właśnie szkolenie młodzieży będzie dla nas priorytetem. Wcześniej nie było to możliwe ze względu na brak ciągłości szkolenia w rocznikach juniorskich. Przez ostatnie kilka lat udało nam się rozbudować szkółkę w taki sposób, że kolejne roczniki będą co roku zasilać seniorów. Nie stawiamy celu awansu. Celem jest budowa drużyny w oparciu na wychowankach oraz zawodnikach dla których gra z herbem Pomezanii na piersi będzie priorytetem na co dajemy sobie czas i w obecnej sytuacji potrzeba cierpliwości. Oczywiście w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo i jeśli będzie szansa na awans to z niej skorzystamy. Czasem spokój i brak presji staje się bardzo dużym sprzymierzeńcem w osiągnięciu wyników - powiedział Prezes Radosław Rabenda

Chciałbym prosić wszystkich kibiców i sympatyków Pomezanii o wsparcie w przyszłym sezonie i zapraszam na Toruńską już niebawem!

                                    

  • Kliknięć: 1808
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.