Pewna wygrana na koniec sezonu

Przed meczem Prezes Pomezanii, Radosław Rabenda podziękował za grę w Pomezanii Sławomirowi Ziemakowi, sam zawodnik jednak napewno nie żegna się z klubem i będzie starał się pomagać w innych aspektach z życia klubu.

Relacja z serwisu malbork.naszemiasto.pl Relacja i zdjęcia

Wszystkie mecze ostatniej kolejki V ligi rozpoczęły się o godz. 15. Malborczycy na bieżąco sprawdzali, co się dzieje w Sadlinkach, gdzie Spójnia walcząca o utrzymanie grała z Gwiazdą Karsin. Pomezania i Gwiazda miały tyle samo punktów, więc oprócz własnego zwycięstwa z rezerwami Chojniczanki potrzebna była "pomoc" Spójni. Ale drużyna z Karsina nie pozostawiła nikomu złudzeń. Wygrała 6:0 i awansowała do IV ligi dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z malborczykami.

Pomezania w sobotę swoje zrobiła, ale w skali sezonu to było za mało. Niemniej, z Chojniczanką II rozegrała bardzo dobry mecz. Prowadzenie objęła w 37 minucie po akcji Piotra Sobieraja lewą stroną i dośrodkowaniu spod linii końcowej, w polu karnym nogę dostawił Maciej Bełz i piłka wpadła przy dalszym słupku.

W 49 minucie Sobieraj przeprowadził kolejny rajd swoją stroną; tym razem sam go wykończył uderzeniem w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i było 2:0. W 56 minucie wynik ustalił Tomasz Jeleń z rzutu wolnego, strzelając nad murem, nad bramkarzem i obijając poprzeczkę.

 

Pomezania: Pelcer - Sobczyński, Kielar, Jeleń, Owsianik - Sobieraj (62 Marendowski), Ziemak (67 Jurczyk), R. Galeniewski, Dryjas (67 Gdela) - Bełz, Szoska (46 Korynt).

Malborczycy skończyli sezon na drugim miejsce z 74 pkt.

 

Zarząd Pomezanii Malbork składa gratulacje za awans i ciekawą rywalizację do ostatniej kolejki dla Gwiazdy Karsin i życzy powodzenia w rozgrywkach 4 ligi.

 

  • Kliknięć: 564
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.