Awans juniorów z rocznika 2005

Młodzieżowa drużyna Pomezanii Malbork z rocznika 2005 w sobotę 11.05.2019 zwycięstwem nad zespołem Supra Kwidzyn 22:0 zapewniła sobie awans do I Pomorskiej Ligii. Tym samym w sezonie 2019/20 będzie rywalizować z najsilniejszymi zespołami naszego województwa. Do Malborka przyjadą takie zespoły jak Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Chojniczanka Chojnice czy Bałtyk Gdynia. Gwarantuje to bardzo ciekawe a zarazem trudne mecze dla juniorów w Pomezanii. Warto dodać, że do końca sezonu pozostały jeszcze 3 ligowe kolejki ale z dorobkiem 39 pkt. i niespotykanym często bilansem bramek 149:4 awans podopiecznych trenera Bartosza Drewka jest już pewny. W pokonanym polu drużyna Pomezanii pozostawiła między innymi zespoły:  Beniaminek 03 Starogard Gdański, AP Malbork, Unia Tczew, MKS Gryf Tczew oraz Grom Nowy Staw.

Zespół wywalczył awans w składzie: Patryk Klonowski, Patryk Stacharski, Adrian Stawski, Filip Gucwa, Dominik Fabiś, Jonasz Kenigsman, Kacper Rydzewski, Nikodem Szkudlarek, Adrian Pliszka, Konrad Żebrowski, Bartosz Sowiński, Jakub Krupa, Krystian Dudziński, Antoni Będowski, Filip Dunaj, Michał Panasiuk, Krzysztof Orłowski, Jakub Terechow, Jakub Tułodziecki, Igor Tutaj, Miłosz Maciąg.

„Jestem dumny z naszych młodych podopiecznych. Niech ten awans to będzie początek bardzo udanego sezonu. Oprócz seniorów na awans mają także szanse chłopcy z rocznika 2006. Oby wszystkim się udało. Zespół z rocznika 2005 realizuje od kilku lat program Piłkarska Przyszłość z Lotosem i teraz mamy wymierny efekt w postaci awansu. Gratuluję drużynie, trenerowi oraz rodzicom za zaangażowanie jakie włożyli w ten awans. Teraz przed naszą młodzieżą duże wyzwanie ale też wiele korzyści jakie płyną z doświadczenia jakie zbiorą rywalizując z najmocniejszymi zespołami z województwa. Życzę tej drużynie jak najlepszych wyników!” – dodaje Radosław Rabenda prezes Pomezanii Malbork.

„ Jestem dumny z chłopaków, którzy rozegrali super sezon i z tego miejsca chciałbym podziękować Piotrowi Wilkowi, który  współpracował wcześniej z tymi młodymi adeptami piłki nożnej. To nasz wspólny sukces” – komentuje trener drużyny Bartosz Drewek

Po meczu rodzice zorganizowali fetę z okazji awansu oraz poczęstunek w postaci ciast oraz kiełbasek z grilla. Brawa za organizację!

 

 

  

  • Kliknięć: 978
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.