V liga po 2.kolejkach wiosennych

Za nami dwie wiosenne kolejki V ligi i powoli możemy wnioskować, iż wyklarowały nam się drużyny z największą szansą na awans do IV ligi, Pomezania i Gwiazda Karsin. Oczywiście kolejek jeszcze wiele i sporo może się wydarzyć, ale patrząc na straty punktowe tych drużyn po 17. kolejkach bardzo ciężko będzie innym drużynom dogonić wspomnianą dwójkę nawet w przypadku kilku potknięć, ale jeszcze nie skreślajmy pozostałych drużyn bo do póki piłka w grze. Trzecia drużyna, Wisła Tczew traci do Pomezanii 11 punktów, a do Gwiazdy 10 punktów, Sokół Zblewo traci o jeden punkt więcej. Czołowa dwójka może się cieszyć, że rezerwy Chojniczanki mają tak dużą stratę po rundzie jesiennej bo jeżeli utrzyma się skład w jakim gra drużyna z Chojnic to ciężko będzie komukolwiek odebrać punkty Chojniczance. Z drużyn które zajmowały dolne rejony tabeli dobry start zanotowała Pogoń Prabuty która odniosła dwa przekonywujące zwycięstwa i gra według opinii wygląda naprawdę dobrze, wydaje się, że Pogoń z kolejki na kolejkę powinna pnąc się w górę tabeli, podobnie dobry start zanotował Orzeł Subkowy wygrywając dwa mecze z niewygodnymi rywalami.  Ciężka sytuacja wydaje się Sławka Borzechowo, Borowiaka Czersk i Czarnych Przemysław jednak ci ostatni dwa pierwsze mecze grali z najmocniejszymi rywalami.

Najbliższa kolejka może znowu wiele wyjaśnić, bowiem odbędą się dwa mecze na szczycie, Gwiazda zagra z Wisłą Tczew, a Pomezania z Sokołem Zblewo, tak więc zapowiadają się dwa ciekawe mecze.

Wracając do 17.kolejki to najciekawiej było w Zblewie gdzie Sokół uległ Gwieździe Karsin 0:1 (0:0), bramka na wagę zwycięstwa wpadła z rzutu karnego wykonywanego przez Borowskiego. Sam mecz był dość wyrównany i według opinii kibiców spotkały się dwie silne drużyny V ligi, w pierwszej połowie lepsze sytuacje mieli gospodarze, za to w drugiej goście mogli jeszcze podwyższyć wynik przy odrobinie szczęścia. Wisła Tczew po falstarcie w Subkowach zrehabilitowała się kibicom wygrywając pewnie z Żuławami Nowy Dwór Gdański 3:1 (2:1) po bramkach Opczyńskiego, Rajcha i Kowalczyka, honorowe trafienie dla Żuław zanotował Dekański tuż przed przerwą.

Rezerwy Chojniczanki potwierdziły w meczu z Keramzytem, że będą rozdawać karty wiosną, kolejne pewne zwycięstwo 4:1 i mimo zalewie 12 osobowej kadry, ale za to jakiej kadry. Bramki strzelali zawodnicy mający za sobą wiele wystepów w ekstraklasie: Pylypchuk, Drozdowicz x2 i Kołtonowski, a w składzie zagrali jeszcze m.ib. Deleu, Szwoch, Prusaczyk, Santos czy Kurs. Bramkę dla Szprudowa zdobył w 90 minucie Jurczyk.

W pozostałych meczach padły nastepujące wyniki:

Tęcza Brusy - Beniaminek Starogard Gdańśki 0:0

Powiśle II Dzierzgoń - Orzeł Subkowy 2:5 (1:2)  Tuzinowski, Wszołek (Powiśle) - Domke, Smoliński, Andrzejewski, Kołodziej, Szoska (Orzeł)

Pogoń Prabuty - Sławek Borzechowo 5:1 (2:1) Wacławski x3, Urbanowicz x2 (Pogoń) - Czubek (Sławek)

Spójnia Sadlinki - Borowiak Czersk 1:0 (1:0) Michalczyk