fbpx

Porażka z Wierzycą 3:4

Malborska Pomezania późnym wieczorem rozegrała mecz sparingowy z Wierzycą Pelplin grającą na co dzień w III lidze i uległa po bardzo ciekawym meczu 3:4.

Mecz był prowadzony w szybkim tempie i bardzo ciekawy dla oka, co prawda więcej przy piłce utrzymywała się Wierzyca, ale malborczycy po szybkich kontratakach stwarzali sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Pierwsza bramka padła w 20 minucie po pięknym strzale Gierszewskiego dla Wierzycy, ale już minute później było 1:1, piłka po dośrodkowaniu Owsianka trafiła do Drewka który mocnym strzałem lewą nogą posłał piłkę do bramki. Kolejne dwie bramki były dziełem drużyny gości i wynik 3:1 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron III ligowcy częściej utrzymywali się na połowie Pomezanii, ale z biegiem minut malborczycy dochodzili do głosu i ponownie w roli głównej wystąpił Drewek który strzelił kolejne dwie bramki w 70 i 78min po podaniach Sobieraja i Korynta tym samym kompletując hattrick, jednak ostatnie słowo należało do Wierzycy w 83 minucie zawodnik Wierzycy pokonał Galeniewskiego strzałem głową, po tej bramce dążyliśmy do wyrównania, ale świetnie interweniował bramkarz gości lub brakowało precyzji. Podsumowując, gra Pomezanii wyglądała całkiem nieźle na tle przeciwnika na co dzień grającego dwie klasy wyżej.

Bardzo pożyteczny sparing. Drużyna wyglądała dużo lepiej niż w ostatnim sparingu. Cieszą kreowane sytuacje z przodu , które nareszcie zamieniamy na bramki. Na pewno musimy poprawić jeszcze kilka elementów, ale mamy na to 4 tygodnie i na pewno będziemy chcieli uniknąć błędów które dzisiaj nam się przydarzyły. Na 16ego marca będziemy gotowi - podsumował mecz trener Michał Anslik

POMEZANIA: Pelcer (60' Galeniewski)- Jeleń, Skalski, Kielar (60' Sroka), Owsiniak, Wujecki (60' Gdela) - Ziemak, Dryjas, Sobieraj, Szoska (60' Korynt), Drewek