• Paweł
  • Ogólne

Mateusz Uzarek z powołaniem wśród najlepszych w Polsce

Mateusz Uzarek, bramkarz Pomezanii Malbork grający obecnie na wypożyczeniu w drużynie SMS Lotos Gdańsk został powołany na zgrupowanie w dniach 19-23.11.2018r które odbędzie sie w Pruszkowie.

Wczoraj klub otrzymał od Polskiego Związku Piłki Nożnej oficjalne powołanie podpisane przez trenera reprezentacji Polski U15-U17 oraz Stefana Majewskiego najlepszych zawodników w Polsce rocznika 2005 wśród których znaleźli sie zawodnicy m.in. Legii Warszawa, Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, Wisły Kraków, Zagłębia Lubin czy Korony Kielce. Z woj. Pomorskiego zostało powołanych 4 zawodników (2 z Lechii, jeden z Jaguara Gdańsk i Mateusz)

W 2011 roku Mateusz trafił do Pomezanii i od początku swojej przygody z piłką trenował pod okiem Sebastiana Ratajczyka i jest od kilku lat sukcesywnie powoływany do Kadry Pomorza gdzie wywalczył sobie miejsce między słupkami, jest także mocnym punktem w Kadrze Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem i obecnie występuje na zasadzie wypożyczenia w drużynie SMS "LOTOS" która została zgłoszona do Pomorskiej Ligi. Mateusz swoje umiejętności podnosił również pod okiem Jarosława Talika, trenera bramkarzy w Pomezanii i Malborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego do której uczęszczał, a obecnie kontynuuje naukę w Gdańsku. Mamy nadzieję, że przygoda z piłką Mateusza zamieni się w karierę pełną sukcesów czego bardzo życzymy!

  - Jesteśmy bardzo dumni z Mateusza, że znalazł się w tak wąskim gronie reprezentantów Polski. Cieszę się, że szkolenie w Pomezanii Malbork przynosi wymierne efekty. To zasługa przede wszystkim trenera Ratajczyka który prowadził Mateusza od dziecka oraz trenera bramkarzy, Jarka Talika, ale też dużego talentu z jakim "Uzi" bo tak go nazywają wszyscy w klubie się urodził. To także zasługa rodziców, którzy poświęcają swój czas żeby wspierać młodego chłopaka w spełnianiu marzeń jakim niewątpliwie jest gra w reprezentacji kraju - powiedział Prezes Pomezanii - Radosław Rabenda

  • Kliknięć: 1470
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.