Przygotowania V-ligowców cz.2

Podobnie jak Pomezania ligowi rywale nie próżnują i ciężko trenują, sparują, przeprowadzają transfery, ale mają też swoje problemy którymi muszą się uporać.

Ostatnio pisaliśmy o problemach w Żuławach Nowy Dwór Gdański i jak udało nam się dowiedzieć, częściowo zostały one zażegnane i to jest dobra wiadomość, bo taki klub jak Żuławy mający bardzo dobre szkolenie i zawsze ciekawych zawodników powinien spokojnie sobie radzić co najmniej w V  lidze. W Żuławach nastąpiła zmiana trenera co pozytywnie wpłynęło na kilku zawodników którzy byli jedną nogą w innych klubach, ale jednak zdecydowali się pozostać w drużynie przynajmniej do czerwca dzięki czemu Żuławy napsują krwi nie jednemu przeciwnikowi. Żuławy wracają do treningów dziś.

Mocne postanowienie awansu stawia sobie Wda Lipusz która już przed sezonem po serii transferów była upatrywana w roli wąskiego grona faworytów, zimą pod tym względem też klub z Lipusza nie próżnuje i chyba stawia wszystko na jedną kartę. Do drużyny dołączyło już kolejnych 4 graczy IV ligowej Raduni Stężyca: Błażej Troka, Karol Akerman, Damian Kosznik, Michał Bieliński. 

Pogoń Prabuty jako lider po rundzie jesiennej przygotowuje się spokojnie do rundy wiosennej bez tak zw. "ciśnienia" na awans, jednak wiadomo, że gdy nadarzy się okazja, a drużyna nadal będzie w czubie, nikt nie będzie kalkulował, na pewno Pogoń będzie podobnie jak jesienią bardzo groźna zwłaszcza iż bardzo dobrze do zespołu wchodzą młodzi zawodnicy którzy niejednokrotnie pokazali, że nie są tylko uzupełnieniem, a wręcz wzmocnieniem czego doświadczyliśmy w Malborku.

Gwiazda Karsin w dotychczasowych sparingach spisuje się bardzo dobrze, ciekawy mecz w ten weekend kiedy zmierzy się Gwiazda z Wdą Lipusz więc jedni z najgroźniejszych rywali Pomezanii w lidze. Po kilku latach gry w Karsnie nie zobaczymy już popularnego bramkarza znanego z wykonywania rzutów wolnych czyli, "Kartona" (Kartoszyński) w bramce który będzie grał już tylko w Red Devils (liga futsal), jego miejsce prawdopodobnie zastąpi jego brat. 

W Beniaminku Starogard Gd. póki co przymiarki transferowe jednak klub nie zdradza jakich zobaczymy nowych zawodników, jednak wiemy, że tacy będą bo Beniaminek chce powalczyć poważnie o awans i nic dziwnego. Drużyna ze Starogardu Gdańskiego pokazał bardzo dobrą piłkę jesienią jednak póki co Beniaminek w sparingach przegrywa, ale mierzyli się z drużynami z IV ligi (Z Kolbudami do 88 minuty remis) oraz mocnymi zespołami z V ligi, zresztą Wietcisa pokonała rywali ze Starogardu w takim samym stosunku co Pomezanię. 

Teraz zatrzymajmy się przy drużynach z drugiej części tabeli.

Błękitni Stare Pole odmieniają swój skład, przybyło kilku zawodników z Elbląga oraz wyróżniający się zawodnik Żuław, Szramka. Do Starego Pola miało dołączyć jeszcze dwóch zawodników Żuław jednak ostatecznie zdecydowali się zostać w Nowym Dworze po tym jak drużynę przejął nowy trener. 

Rozmawialiśmy również z trenerem Czarnych Przemysław i jest on zadowolony z przygotowań, -mam dobrą frekwencję na treningach i to jest dla mnie najważniejsze - powiedział Górski, w ostatnim meczu Czarni dysponowali praktycznie dwoma jedenastkami, a to bardzo dobry prognostyk przed ligą, co to oznacza, że nieobliczalni Czarni będą groźni dla wszystkich. 

 

SPRAWDŹ JAK SPARUJĄ RYWALE

  • Kliknięć: 1023
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

SPONSOR
sponsor
sponsor
SPONSOR
img
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
sponsor

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.