Pomezania '09 wygrywa "Przystań CUP"

W niedzielę odbył się bardzo dobrze obsadzony Turniej piłkarski "PRZYSTAŃ CUP" w hali widowiskowo-sportowej w Malborku której organizatorem była drużyna Pomezanii z rocznika 2009. 

Po wielkich emocjach przy pełnych trybunach z pośród 12 drużyn najlepsi okazji się chłopcy z Pomezanii "A" którzy pokonali w finale rówieśników z KP Starogard Gdański 2:0, trzecie miejsce przypadło drużynie z Kaliningradu. Warto dodać iż trenerzy Bogdan Kuleta i Tomasz Czerwiński wystawili trzy drużyny w turnieju, tak więc każdy miał okazje do zaprezentowania się. 

Zmaganiom młodych piłkarzy przyglądał się Burmistrz Miasta Malborka, Pan Marek Charzewski oraz Prezes Pomezanii, Radosław Rabenda, tego drugiego poprosiliśmy o komentarz. 

- Jestem pod wielkim wrażeniem całego turnieju jeśli chodzi o aspekt organizacyjny oraz sportowy. Hala wypełniona po brzegi, głośny doping rodziców oraz wielkie zaangażowanie młodych zawodników ze wszystkich drużyn. Miałem przyjemność obejrzeć mecze półfinałowe oraz finał. Serce rośnie widząc jak Ci młodzi ludzie walczą i pokazują charakter na boisku. To na pewno utwierdza nas, że warto dalej rozwijać klub w kierunku szkolenia młodzieży. Miłą niespodzianką choć to nie jest najważniejsze w tym wieku było zwycięstwo naszych chłopaków w całym turnieju. Jestem z tego powodu bardzo dumny. Jak zwykle na wysokości zadania stanęli trenerzy i rodzice tym razem z rocznika 2009, którzy perfekcyjnie przygotowali te zawody. Oby więcej takich imprez w Malborku bo przecież po to mamy te wspaniałe obiekty sportowe. Przy okazji dziękuję Panu burmistrzowi Markowi Charzewskiemu za objęcie patronatem tych zawodów, Dyrekcji Sp. 5 za udostępnienie hali sportowej oraz Fundacji Przystań za ufundowanie nagród. Podziękowania należą się także rodzicom i trenerom naszych zawodników za przygotowanie oprawy oraz bufetu oraz Grzegorzowi Łukasikowi za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas turnieju- powiedział po turnieju Prezes Pomezanii, Radosław Rabenda

Po turnieju zostały wręczone puchary,medale i nagrody indywidualne przez Burmistrza Miasta Malborka, Prezesa Pomezanii oraz Prezes Fundacji "Przystań".

Królem strzelców został Borunov Timofei, najlepszym bramkarzem został wybrany Julian Jankowski z KP Starogard Gd, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Filip Dryjas z Pomezanii. Odbyła się także miła uroczystość, trener Pomezanii, Bogdan Kuleta został uhonorowany za 25 lat pracy trenerskiej w Pomezanii.

Nad obsługą spikerską czuwał Grzegorz Łukasik który bezbłędnie poprowadził turniej dzięki czemu atmosfera na trybunach i na boisku była fantastyczna.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju: 

1. POMEZANIA A

2. KP STAROGARD GDAŃSKI

3. JUNIOR KALININGRAD (Rosja)

4. MKS CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI

5. RADUNIA STĘŻYCA

6. ORŁY TCZEW A

7. SAP SOPOT

8. RODŁO KWIDZYN

9. ŻUŁAWY NOWY DWÓR GD.

10. ORŁY TCZEW B

11/12. POMEZANIA C i B

 

SPONSORZY:

MIASTO MALBORK

FUNDACJA "PRZYSTAŃ"

POŚPIECH TRANS

 

 

  • Kliknięć: 734
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

SPONSOR
sponsor
sponsor
SPONSOR
img
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
sponsor

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.