Remis w pierwszym sparingu

Dziś swój pierwszy mecz sparingowy rozegrała drużyna seniorów Pomezanii Malbork która zmierzyła się ze Stomilem Olsztyn U-19 i po meczu mającym szybkie tempo jak na ten okres przygotowań padł remis 2:2. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem malborczyków 1:0, a bramkę strzałem głową zdobył Migawski,  w drugiej połowie goście doprowadzili do remisu ale tylko na chwilę bo w 65 min. ponownie prowadzenie Pomezanii dał tym razem nasz 16- latek, Paweł Błaszak i gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną malborczyków indywidualną akcją w końcówce meczu popisał się pomocnik gości który pokonał Galeniewskiego i ustalił wynik meczu. To był pierwszy pożyteczny sparing z naprawde dobrą drużyną która przez większość meczu grała bardzo szybko i presingiem, a przy tym nie brakowało sytuacji z obu stron, były pozytywy i negatywy z których trener Ratajczyk będzie wyciągał wnioski. W meczu dziś nie zobaczyliśmy naszych najlepszych strzelców Piotra Sobieraja i Macieja Bełza, za to pozytywny występ zaliczyli juniorzy, Paweł Błaszak i Mateusz Grędzicki, dla tego drugiego był to debiut w drużynie seniorów. Na plus wypadli także zawodnicy którzy trenują z Pomezanią od początku przygotowań. W piątek o godz.19:00 podejmujemy Rodło Kwidzyn.

- myślę, że tempo meczu było szybkie, każdy też był głodny rywalizacji po takiej przerwie i to było widać na boisku, mam już pierwsze spostrzeżenia co na pewno trzeba poprawić, przed nami sporo meczów sparingowych i będę kładł naciski na pewne elementy gry, przeciwnik na co dzień rywalizuje w najlepszej lidze U-19 w Polsce dlatego też postawił nam twarde warunki i dobrze - powiedział zaraz po meczu trener Ratajczyk

Pomezania (1 połowa): Pelcer - Jurczyk, Jeleń, Owsianik, Kobylinski, Dryjas, Korynt, Kielar, Ziemak, Włodarczyk, Migawski

Pomezania (2 połowa): Galeniewski O. - Galeniewski A., Grędzicki, Cicherski, Kobyliński, Gdela, Ziemak, Błaszak, Włodarczyk, Korynt, Drewek