Dawid Pelcer: Nie będziemy wygrywać na stojąco

IMG_9597.JPG

Dziś porozmawialiśmy z zawodnikiem który jest dopiero pół roku w Pomezanii, ale już zaskarbił sobie sympatie niejednego kibica Pomezanii swoimi interwencjami, został doceniony i znalazł się na podium wyróżnionych piłkarzy Pomezanii w rundzie jesiennej. Mowa o bramkarzu, Dawidzie Pelcerze.

 

Dawid po przyjściu do Pomezanii szybko wskoczyłeś do składu, a to docenili kibice widząc cię w trójce najlepszych zawodników jesieni, ja Ty sam siebie byś ocenił w mijającej rundzie?

To, że tak szybko wskoczyłem do pierwszego składu dosyć Mnie zaskoczyło lecz to na pewno zasługa ciężkiego i wieloletniego doświadczenia oraz decyzji trenera po sprawdzeniu moich umiejętności. Wiadomo też , że mam dobrego rywala Oskara, który musiał przystopować w treningach ze względu na kontuzję. Ja sam siebie jako bramkarza oceniam na dobrego zawodnika, gdyż nie miałem jeszcze za dużo sytuacji, w których mógłbym się wykazać, aczkolwiek bywały interwencje, które pomogły drużynie w wygranej lub w remisie.

 

Wcześniej grałeś kilka sezonów w A klasowym Radostowie, czy z perspektywy czasu nie myślałeś , że mogłeś wcześniej trafić do wyższej ligi, np IV. Pomezania upominała się o Ciebie 3 lata temu.

Oczywiście, myślałem o tym, by przejść gdzieś do wyższej ligi, a propozycja przejścia do Pomezanii była dla Mnie kusząca, lecz tu ograniczały Mnie dojazdy na treningi. Teraz się przeprowadziłem i nic nie stało na przeszkodzie by przejść do Pomki i wspólnie z resztą drużyny walczyć o awans!

 

Nie da się ukryć, że jesteś lubiany w drużynie, jakie jest twoje odczucie po przyjściu do Pomezanii, podoba ci się atmosfera w drużynie?

Wiadomo, jak to na początku w nowym klubie czułem się nie swojo, lecz szybko złapałem dobry kontakt z zawodnikami. Wspólna integracja, kilka spotkań,treningów, meczów pozwoliły się zaklimatyzować i śmiało mogę powiedzieć, że panuje tu przyjazna i wesoła atmosfera. Także na prawdę mogę POLECIĆ I KLUB I ATMOSFERĘ W NIM PANUJĄCĄ!

 

Twoje plany na przyszłość wiążesz z Pomką?

Oczywiście! Moim celem przychodząc tu do Pomezanii było i jest nadal awans do IV ligi oraz zdobywanie kolejnych punktów w kolejnych sezonach.

 

Dlaczego druga połowa rundy wypadła blado, mamy najmniej bramek straconych a mimo to nie prowadzimy w tabeli.

Moim zdaniem zabrakło koncentracji na grze, być może spowodowała to zbyt duża pewność siebie, że można wygrywać i awans wywalczyć na stojąco, a wiadomo, że nikt punktów nie odda za darmo, więc walczymy do końca!

 

Zawodnik na którym się wzorujesz?

Można powiedzieć, że takim zawodnikiem, na którym się wzoruję jest obecny bramkarz w niemieckim klubie Bayern Monachium Manuel Peter Neuer. Podoba mi się jego styl grania nogami na przedpolu i wprowadzanie piłki w grę. Będę sie starał wprowadzić to do mojej gry na boisku.

 

Z jakim zawodnikiem masz najlepszy kontakt w drużynie?

No jak już chyba wszystkim wiadomo, że z Oskarem, drugim bramkarzem dogaduję się najlepiej, ale oczywiście z pozostałymi zawodnikami także mam dobry kontakt.

 

Dziękuje i życzymy ci samych czystych kont w nowym roku!

 

  • Kliknięć: 899
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

sponsor
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
img

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.