Prezes Rabenda: Cel się nie zmienił

Krótka rozmowa z Prezesem Radosławem Rabendą oraz Pawłem Rybarczykiem głównie na temat minionej rundy V ligi.

 

 Szybko krótkie podsumowanie, drugie miejsce to na pewno nie szczyt marzeń jakie postawił sobie trener i Zarząd.

Radosław Rabenda: Na oceny chciałbym poczekać do końca sezonu ale fakty są takie, że wszyscy w klubie liczyliśmy na lepszy wynik punktowy. Sytuacja w tabeli pokazuje, że o awans trzeba będzie walczyć do samego końca i nikt z czołówki nie zamierza poddać się bez walki. Początek sezonu był bardzo optymistyczny. Niestety kilka kontuzji oraz wyjazdy kluczowych zawodników wymusiły na trenerze zmiany w składzie. Najważniejsze, że drużyna na koniec rundy poprawiła swoją grę i optymistycznie patrzymy w przyszłość. W kilku meczach zabrakło skuteczności i czasami trochę szczęścia, ale nie składamy broni.

Plusy i minusy minionej rundy?

Radosław Rabenda: Zdecydowanym plusem jest to, że drużyna wyszła z „dołka” w którym się znalazła i wróciliśmy do gry jako główny kandydat do awansu. Cieszy także postawa młodych zawodników. Maciej Bełz jest jednym z liderów drużyny pomimo młodego wieku a jego brak był widoczny w wynikach zespołu. Świetnie do drużyny wprowadzają się także inni młodzieżowcy: Michał Marendowski oraz Paweł Błaszak. To pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość.

 

Przed sezonem doszło do kilku transferów, jak je oceniacie?

Paweł Rybarczyk: Wszyscy nowi zawodnicy dobrze wkomponowali się w zespół, w bramce Dawid Pelcer pokazał klasę i niejednokrotnie ratował drużynę przed utratą bramki, Korynt to młodzieżowiec który powoli wskakiwał do składu, aż sobie wywalczył zasłużenie pierwszą jedenastkę, świetny występ w Lipuszu gdzie strzelił trzy bramki, potem kontuzja wyeliminowała go na dłuższy czas, ale w końcówce rundy powrócił i wiemy, że jeszcze nie raz pokaże, że jest bardzo przydatny drużynie. Wszyscy więcej spodziewali się po Radku Migawskim bo poprzeczkę zawiesił sobie wysoko (10 bramek w rundzie wiosennej w IV lidze), w meczach miał sporo sytuacji, ale szwankowała zdecydowanie skuteczność jednak z perspektywy wszystkich meczów na pewno jest to zawodnik przydatny drużynie. Na plus jest powrót Krystiana Kielara który miał świetny początek sezonu, potem nieco zgasł, ale jest to zawodnik na którego bardzo liczymy w rundzie wiosennej. Przed sezonem liczyliśmy iż w środku pola będzie brylował Sroka, ale niestety groźna kontuzja wykluczyła go z gry, nie wiadomo tez czy zobaczymy go na wiosnę, ale bardzo na to liczymy bo przed sezonem pokazał, że będzie wzmocnieniem dla drużyny.

 

Czy w przerwie zimowej planowane są wzmocnienia? Cel się nie zmienia, walczycie o awans?

Radosław Rabenda: Naszym celem jest awans i to sie nie zmieni. Moim zdaniem w obecnym składzie jesteśmy w stanie awansować. Do przepracowania mamy teraz okres zimowy i musimy się bardzo dobrze przygotować do rundy wiosennej. Mamy już plan sparingów, które pozwolą trenerowi na przećwiczenie różnych wariantów gry. Co do wzmocnień to cały czas monitorujemy sytuację na rynku zawodników i prowadzimy rozmowy. Jeśli tylko będzie wola i pole do rozmów transferowych to na pewno skorzystamy z takiej możliwości. Nie należy się jednak spodziewać dużej ilości wzmocnień.

 

Zawodnicy jeszcze w treningu?

Paweł Rybarczyk: Drużyna seniorów powróci do treningów 8 stycznia, reszta drużyn młodzieżowych trenuje na obiektach OSiR i w hali do 22 grudnia.

 

Jakie plany na zimę?

Paweł Rybarczyk: Wiadomo zima to troszkę taki odpoczynek od piłki więc jest to okazja do imprez towarzyszących Pomezanii. Tradycyjnie już w styczniu (20 stycznia) odbędzie się VI Bal Karnawałowy Pomezanii na który serdecznie zapraszam, jest to okazja to zabawy, rozmów o klubie i nie tylko w miłym towarzystwie, również tradycją stały się Mistrzostwa Malborka na Hali - "Pomezania CUP" więc na pewno i tym razem będziemy chcieli podjąć się organizacji, Zarząd też będzie miał swoje inne zadania, stanowimy kolektyw i włączamy co najmniej 6 bieg, oczywiście głównym celem jest pozyskanie sponsorów, prawda niestety jest taka, że żyjemy w czasach, że bez środków finansowych po prostu piłki nawet na nieco wyższym poziomie się nie zrobi.

  • Kliknięć: 2435
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

SPONSOR
sponsor
sponsor
SPONSOR
img
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
sponsor

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.