• Paweł
  • Ogólne

Radosław Rabenda: "Nasz cel się nie zmienia"

 

 

Dziś zadaliśmy cztery najważniejsze pytania na obecną sytuację w klubie Prezesowi Klubu, Radosławowi Rabendzie.

 

Czyżby Pomezania zboczyła z toru jakim jest awans do IV ligi, to już czwarty mecz bez zwycięstwa, a tabela mocno się spłaszczyła, czy rozmawialiście o tej sytuacji z zawodnikami i trenerem?

Nie da się ukryć, że drużyna seniorów jest w dołku. Nasz cel się nie zmienia i podejmiemy wspólnie z trenerem Ratajczykiem odpowiednie kroki po analizie sytuacji. Na pewno nie możemy sobie już pozwolić na kolejne straty punktów w najbliższych meczach. Mamy nadzieje, że powrót do składu kluczowych zawodników ustabilizuje sytuację i zaczniemy wygrywać. Zarząd rozmawia o tym kryzysie z trenerem, a rolą trenera jest wpłynięcie na zawodników. Oczywiście, że po serii meczów bez zwycięstwa takie rozmowy się odbywają.

 

Nie da się uniknąć tematu, który obiegł cała Polskę, czy już wiadomo jaki będzie finał wydarzeń w Kwidzynie? Czy klub podejmuje kroki edukacji przede wszystkim rodziców, trenerów i czy będą wysuwane konsekwencje. Może czas kłaść mniejszą presje na wynik sportowy w grupach młodzieżowych.

Bardzo mi przykro, że właśnie z takiego powodu zainteresowały się nami media ogólnopolskie. Jeśli chodzi o finał tych wydarzeń to czekamy na orzeczenie komisji dyscyplinarnej pomorskiego ZPN. Po orzeczeniach komisji podejmiemy ostateczne decyzje. Nie rozstrzygamy w tej chwili po czyjej stronie leży wina, ale oczywiście potępiamy zachowania, które miały miejsce w Kwidzynie ze strony napastnika. Nic nie usprawiedliwia czynnej napaści.

Chciałbym jasno zakomunikować, że wszelkie tego typu zachowania zarówno rodziców jak i trenerów będą z całą stanowczością eliminowane. Nie może być tak, że presja wyniku przewyższa zdrowy rozsądek i takie wytyczne otrzymają trenerzy. Chcemy żeby nasze drużyny wygrywały mecze ale najważniejsze jest zachowanie umiaru w swoich poczynaniach, na poziomie młodzieżowym wynik niech pozostanie drugorzędną sprawą, piłka ma cieszyć, a nie stresować. Jeśli chodzi o rodziców to mamy prośbę o stosowanie się do obowiązującego w klubie regulaminu.

 

Zima to długi czas na przemyślenia co można było zrobić lepiej, a co można poprawić, ale także na przygotowanie drużyny, czy kadra pierwszego zespołu może się jeszcze zmienić? Trener Ratajczyk może mieć spokojny czas na prace z drużyną czy może pozycja jego jest zagrożona? 

Mamy przed sobą jeszcze 4 mecze tej rundy. Drużyna musi sie pozbierać a rolą trenera jest wyciągniecie wniosków i dokonanie korekt.  Nie planujemy zmian w kadrze ale to w każdej chwili może się zmienić. Trener Ratajczyk ma pełne zaufanie zarządu i na ma tematu zmian na tym stanowisku. W tej drużynie jest duży potencjał i stać ją na awans. Mamy wszyscy nadzieję, że wygramy kolejne 4 mecze i wrócimy na fotel lidera.

 

Wreszcie kondycja finansowa klubu, w jakiej obecnie sytuacji znajduje się klub bo jak wiemy codzienne wydatki jak transport, sędziowie, hale czy sprzęt nie tanieją. Dowiedzieliśmy się, że w Gdańsku w dużych klubach aby ratować sytuacje piłkarze muszą sami dokładać się do wyjazdów, nawet na poziomie juniora młodszego, a opłaty treningowe przewyższają trzykrotnie te w Malborku, mowa o Pomezanii i AP Malbork.

Sytuacja finansowa klubu można powiedzieć jest stabilna ale nie rewelacyjna. Wydatków jest bardzo dużo i nie są one mniejsze tylko ciągle rosną. Klub się rozwija w kierunku szkolenia młodzieży. Mamy nową grupę naborową w roczniku 2012 i młodsi. Chcemy też awansować do IV ligi z drużyną seniorów. Kilka młodszych roczników walczy o awans do ligi pomorskiej. Musimy się liczyć z tym, że od nowego roku wydatki wzrosną jeszcze bardziej. Rosną też wymagania rodziców chociażby w temacie strojów treningowych czy meczowych. Rodzice chcieliby też żeby zwiększyć intensywność treningów poprzez zatrudnienie dodatkowych trenerów lub pomocników. To też są koszty dodatkowe i wychodząc na przeciw tym rosnącym wymaganiom będziemy pewnie zmuszeni podjąć kroki w kierunku zwiększenia wpływów ze składek, od 2012 roku składki są na tym samym poziomie, a koszty rosną. Ten temat będzie omawiany z całym Zarządem klubu w najbliższych miesiącach.

  • Kliknięć: 1331
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

sponsor
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
img

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.