Strzelcy w V lidze: Sobieraj goni Borowskiego

Obok rywalizacji w tabeli obok trwa tradycyjnie walka o króla strzelców rozgrywek, tutaj także wydaje się, że główna rozgrywka toczy się pomiędzy zawodnikami Pomezanii i Gwiazdy, na prowadzeniu z 29 trafieniami jest Mateusz Borowski (Gwiazda) któremu geny i instynkt strzelecki zapewne przekazał obecny trener Gwiazdy Andrzej Borowski niegdyś wielokrotny król strzelców niemal na każdym szczeblu rozgrywek od V do III ligi. W pogoni za nim jest Piotr Sobieraj, najlepszy strzelec w historii naszego klubu i wielokrotny król strzelców V ligi, na trzecim stopniu podium doświadczony Mateusz Wenta z Sokoła Zblewo, ale tuż zanim Wojciech Szoska z Pomezanii. Przed nami jeszcze 5.kolejek i liczymy na dobrą formę strzelecką naszych napastników i reszty drużyny, jednak nie zapominamy, że najważniejsze są zwycięstwa i klasyfikacje króla strzelców traktujemy bardziej jako statystyczną zabawę.

 

Strzelcy w V lidze po 25 kolejkach:

29 - Mateusz Borowski (Gwiazda)

25 - Piotr Sobieraj (Pomezania)

19 - Mateusz Wenta (Sokół)

17 - Wojciech Szoska (Pomezania)

15 - Dawid Tramowski (Keramzyt)

14 - Michał Dmitrzyk (Powiśle II)

13 - Rafał Warnke (Tęcza)

 

Strzelcy Pomezanii po 25 kolejkach:

25 - Piotr Sobieraj

17 - Wojciech Szoska

7 - Kamil Dryjas

7 - Patryk Korynt

5 - Bartosz Drewek

3 - Maciej Bełz

3 - Łukasz Skalski

3 - Krystian Kielar

2 - Rafał Galeniewski

2 - Tomasz Owsianik

2 - Mateusz Sroka

1 - Sławomir Ziemak

1 - Tomasz Jeleń

1 - Michał Tułodziecki

1 - Marcin Wujecki

1 - Robert Gdela

  • Kliknięć: 366

Dla kogo awans dla kogo spadek w V lidze?

Jak wygląda sytuacja w naszej lidze na 5.kolejek przed zakończeniem sezonu 2018/19, pewne rozstrzygnięcia jeśli chodzi o spadek już mamy, ale tak naprawdę będąca na 9 miejscu w tabeli Pogoń Prabuty nie może być pewna ligowego bytu, a dlaczego tak się dzieję to przedstawimy w poniższym artykule, ale najpierw zajmiemy się sytuacją awansu.

Awans uzyskuje jedna drużyna i na tan moment szansę mają tylko trzy drużyny, Gwiazda Karsin, Pomezania i Sokół Zblewo (7 pkt straty do Pomezanii i Gwiazdy)

Co decyduje o awansie:

1. większa ilość punktów

2. W przypadku takiej samej ilości punktów mecze bezpośrednie zainteresowanych drużyn (liczą się bramki na wyjeździe). 

a.) Jeżeli Pomezania przegra, zremisuje lub wygra z Gwiazdą Karsin stosunkiem 3:2, 4:3, 5:4 itd. wtedy będzie miała gorszy bilans meczy bezpośrednich

b.) Jeżeli Pomezania wygra z Gwiazdą Karsin 1:0 lub obojętnie jaki wynik przewagą dwóch bramek wtedy będzie miała lepszy bilans meczy bezpośrednich

c.) w przypadku wyniku 2:1 dla Pomezanii (jesienią wygrała Gwiazda 2:1) i zakończeniu sezonu z taką samą ilością punktów o awansie decydował by baraż na neutralnym terenie.

3.  W przypadku gdy Sokół Zblewo zakończy sezon z taką sama ilością punktów co Gwiazda Karsin awans uzyskuje Gwiazda Karsin

4.  W przypadku gdy Sokół Zblewo zakończy sezon z taką sama ilością punktów co Pomezania Malbork awans uzyskuje Pomezania Malbork

5. W przypadku gdy pierwsze trzy miejsca (Gwiazda, Pomezania i Sokół) będą mieli taką samą ilość punktów zadecyduje "mała tabelka" w której 1 miejsce zajęłaby Gwiazda Karsin i uzyskała awans. 

Tak więc analizując szanse  tylko "na papierze" ma bardzo dobrze spisujący się wiosną Sokół Zblewo bowiem patrząc na mecze bezpośrednie ma tak naprawdę 8 punktów starty i raczej nie możliwe jest aby obie drużyny które zdominowały ligę w tym sezonie jak Gwiazda i Pomezania rozstwoniły taką przewagę w 5 ostatnich meczach. Pewnie też mało kto wie o tym, że w przypadku identycznej ilości punktów i takich samych wyników meczy bezpośrednich decyduje dodatkowy mecz barażowy. 

Analiza według Regulaminu Rozgrywek art.13

 

    pkt. mecze do końca rundy
1 Gwiazda Karsin 62  Pomezania (w), Borowiak (d), Keramzyt (w), Chojnice (d), Spójnia (w)
2 Pomezania Malbork 62  Gwiazda (d), Sławek (d), Borowiak (w), Keramzyt (d), Chojnice (d)
3 Sokół Zblewo 55  Powiśle II (d), Beniaminek (w), Pogoń (d), Tęcza (w), Orzeł (d)

 

Wiele niewiadomych mamy w dolnej części tabeli bowiem spadła jedna drużyna (Sławek Borzechowo), Drugą można powiedzieć jest Borowiak Czersk mający tylko matematyczne szanse, a dalej nie wiadomo bowiem z naszej ligi zamiast trzech mogą spaść cztery drużyny, a dlaczego to już wyjaśniamy...Wszystko zaczyna się w III lidze...

Z III ligi niemal na pewno spadnie Wierzyca Pelplin która zepchnie do V ligi drużynę która zajmie 16 miejsce w IV lidze (obecnie GKS Kolbudy), ale tylko 2 punkty przewagi nad Kolbudami ma bardzo słabo spisująca się wiosną Wda Lipusz (tylko 2 pkt zdobyte wiosną) oraz 4 nad Aniołami Garczegorze które maja rozegrany o jeden mecz mniej tak więc patrząc na formę Wdy trzeba się liczyć ze scenariuszem spadku (czego absolutnie nie życzymy) do "naszej" V ligi, a ta sytuacja powoduje, że spada także drużyna zajmujące 13 miejsce w V lidze, a obecnie jest to Powiśle II Dzierzgoń jednak w tej części tabeli jest tak ciasno, że zagrożone spadkiem są jeszcze kolejno: Czarni Przemysław ( 2 pkt straty do Powiśla), Żuławy Nowy Dwór Gdański (1pkt nad Powiślem) , Spójnia Sadlinki (2pkt. nad Powiślem), Keramzyt Szprudowo (3 pkt nad Powiślem), Pogoń Prabuty (4 pkt. nad Powiślem).

Sytuacja po 25 kolejkach

9 Pogoń Prabuty 31  
10 Keramzyt Szprudowo 30  
11 Spójnia Sadlinki 29  
12 Żuławy Nowy Dwór Gd. 28  
13 Powiśle II Dzierzgoń
27 SPADEK W PRZYPADKU SPADKU WDY LIPUSZ
14 Czarni Przemysław 25 SPADEK
15 Borowiak Czersk 17 SPADEK
16 Sławek Borzechowo 10 SPADEK

 

Niemal pewne jest, że w przyszłym sezonie w V lidze zagrają takie kluby jak:

A klasa Malbork: MADY OSTASZEWO, RELAX RYJEWO (10pkt przewagi na 4.kolejki przed końcem)

A klasa Gdańsk III: METEOR PINCZYN (już awansował), VICTORIA KALISKA (10 przewagi na 4.kolejki przed końcem)

  • Kliknięć: 493

Informacja dla rodziców - obozy sportowe

Nowa Wieś Przywidzka

4 -11 sierpnia 2019 r.

2009 -30 osób : 7 dni: cena 850 zł

2010/11 -30 osób 4 dni : cena 486 zł

3 dni : cena 365 zł

(swój śpiwór)

 

Świdwin

3-10 sierpnia 2019 r.

2006 – 22 osoby

2007/8 – 20 osób

Cena : 850 zł

 

Kościerzyna

18.08 – 24.08.2019 r.

2004/5 – 40 osób

Cena: 815 zł

 

Opłata za obóz może być dokonana w całości bądź w formie wpłat, proszę wpłacać na rachunek bankowy obozowy 12 1240 5400 1111 0010 8967 2595  a z dopiskiem” np. Jan Kowalski (rocznik 2006) Obóz Świdwin – I wpłata”.

Prosimy o wpłaty:

I wpłata do dnia 20 maja 200 zł

II wpłata do 10 czerwca 200 zł

III wpłata do 10 lipca 200 zł

IV wpłata 250 zł ( 215 zł rocznik 2004/5) do dnia wyjazdu.

Opłata zawiera nocleg, wyżywienie, wynajem boisk, wynagrodzenie opiekunów (trenerów).

Przypominamy iż każdy obóz będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty i obowiązkowo grupą opiekować muszą się wychowawcy obozu oraz Kierownik Wypoczynku.

  • Kliknięć: 458

Pomezańczycy na Kadrze "Lotosu"

W środę (15.05)  w Malborku odbyła się pierwsza konsultacja Kadry Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem -  rocznik 2009 prowadzonej przez Tomasza Borkowskiego.
W treningach brało udział 25 chłopców z różnych klubów ( w tym 5 bramkarzy ).  Mimo deszczowej pogody udało się przeprowadzić ćwiczenia i gry szkoleniowe, cieszy fakt iż aż 
5 naszych piłkarzy "Pomezania 2009" brało udział w ćwiczeniach i bardzo dobrze się zaprezentowało pod okiem trenerów oby nasi zawodnicy jak najczęściej byli powoływani czego życzymy wszystkim zawodnikom programu Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Nasi zawodnicy powołani:
➡️ Krzysztof Promiński ( bramkarz )
➡️ Filip Dąbrowski
➡️ Filip Dryjas
➡️ Bartosz Witek
➡️ Kacper Gołuński

 
  • Kliknięć: 167

Awans juniorów z rocznika 2005

Młodzieżowa drużyna Pomezanii Malbork z rocznika 2005 w sobotę 11.05.2019 zwycięstwem nad zespołem Supra Kwidzyn 22:0 zapewniła sobie awans do I Pomorskiej Ligii. Tym samym w sezonie 2019/20 będzie rywalizować z najsilniejszymi zespołami naszego województwa. Do Malborka przyjadą takie zespoły jak Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Chojniczanka Chojnice czy Bałtyk Gdynia. Gwarantuje to bardzo ciekawe a zarazem trudne mecze dla juniorów w Pomezanii. Warto dodać, że do końca sezonu pozostały jeszcze 3 ligowe kolejki ale z dorobkiem 39 pkt. i niespotykanym często bilansem bramek 149:4 awans podopiecznych trenera Bartosza Drewka jest już pewny. W pokonanym polu drużyna Pomezanii pozostawiła między innymi zespoły:  Beniaminek 03 Starogard Gdański, AP Malbork, Unia Tczew, MKS Gryf Tczew oraz Grom Nowy Staw.

Zespół wywalczył awans w składzie: Patryk Klonowski, Patryk Stacharski, Adrian Stawski, Filip Gucwa, Dominik Fabiś, Jonasz Kenigsman, Kacper Rydzewski, Nikodem Szkudlarek, Adrian Pliszka, Konrad Żebrowski, Bartosz Sowiński, Jakub Krupa, Krystian Dudziński, Antoni Będowski, Filip Dunaj, Michał Panasiuk, Krzysztof Orłowski, Jakub Terechow, Jakub Tułodziecki, Igor Tutaj, Miłosz Maciąg.

„Jestem dumny z naszych młodych podopiecznych. Niech ten awans to będzie początek bardzo udanego sezonu. Oprócz seniorów na awans mają także szanse chłopcy z rocznika 2006. Oby wszystkim się udało. Zespół z rocznika 2005 realizuje od kilku lat program Piłkarska Przyszłość z Lotosem i teraz mamy wymierny efekt w postaci awansu. Gratuluję drużynie, trenerowi oraz rodzicom za zaangażowanie jakie włożyli w ten awans. Teraz przed naszą młodzieżą duże wyzwanie ale też wiele korzyści jakie płyną z doświadczenia jakie zbiorą rywalizując z najmocniejszymi zespołami z województwa. Życzę tej drużynie jak najlepszych wyników!” – dodaje Radosław Rabenda prezes Pomezanii Malbork.

„ Jestem dumny z chłopaków, którzy rozegrali super sezon i z tego miejsca chciałbym podziękować Piotrowi Wilkowi, który  współpracował wcześniej z tymi młodymi adeptami piłki nożnej. To nasz wspólny sukces” – komentuje trener drużyny Bartosz Drewek

Po meczu rodzice zorganizowali fetę z okazji awansu oraz poczęstunek w postaci ciast oraz kiełbasek z grilla. Brawa za organizację!

 

 

  

  • Kliknięć: 263
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.