• Paweł
  • Mecze

Do Karsina w osłabieniu, ale z wolą walki!

Już w sobotę mecz kolejki w V lidze, a patrząc na tabelę wydaje się być to mecz rundy bo grają zdecydowanie dwie najlepsze drużyny po 10.kolejkach które jako jedyne nie odniosły porażki, a wiec mowa oczywiście o malborczykach i drużynie Gwiazda Karsin. Jak pisaliśmy kilka dni temu malborczycy mają kłopoty kadrowe jakich jeszcze nie mieli w tym sezonie i chyba w poprzednim też bowiem wypadło kilku kluczowych zawodników regularnie występujących w pierwszej jedenastce. Do Karsina jedziemy bez 8 zawodników tak więc sytuacja kadrowa naszej drużyny przed niewątpliwie ciężkim meczem jest bardzo ciężka mimo to na pewno każdy z zawodników który wyjdzie na murawę zrobi wszystko aby przywieźć do Malborka korzystny wynik. Drużyna gospodarzy w środę rozgrywała mecz pucharowy z Radunią Stężyca i o ile do przerwy był wynik 2:2 to po przerwie po kilku zmianach u lidera III ligi skończyło się 8:2 dla faworyzowanego III ligowca. W poprzednim sezonie malborczycy po dwóch ciężkich meczach wygrywali po 1:0 i nie mielibyśmy nic przeciwko aby takim wynikiem zakończyło się sobotnie spotkanie, napewno jesteśmy bojowo nastawieni. mecz poprowadzi doświadczony sędzia III ligi - Sebastian Pakuszewski.

Relacja i zdjęcia z serwisu malbork.naszemiasto.pl

W malborskim meczu 10 kolejki drugiej grupy V ligi padły trzy bramki, ale nie było to zbyt ciekawe spotkanie. Dla kibiców Pomezanii najważniejsze jest jednak to, że drużyna śrubuje serię wygranych.

Malborczycy objęli prowadzenie już w 9 minucie, gdy atakujący lewym skrzydłem Tomasz Owsianik dośrodkował, ale piłka... wpadła za "kołnierz" Bartłomiejowi Gruszewskiemu, bramkarzowi Żuław. Niechcący z dośrodkowania wyszedł piękny strzał w samo "okienko".

Właściwie to tyle emocji w pierwszej połowie. Potem żadnej z drużyn nie udało się stworzyć wybitnie klarownej sytuacji bramkowej. Oba zespoły miały natomiast coś wspólnego - dużą liczbę strat.

Jeśli nowodworzanie myśleli o wywiezieniu pozytywnego wyniku, to dość szybko musieli się rozczarować. Po kilku minutach po przerwie 16-letni Michał Marendowski został sfaulowany w polu karnym Żuław, a Piotr Sobieraj zamienił "jedenastkę" na bramkę.

W 61 minucie po rzucie rożnym Sławomira Ziemaka bardzo dobrze głowę przyłożył Łukasz Skalski i było 3:0. Ładny gol. Stoper Pomezanii z ostrego kąta, znajdując się znacznie poza światłem bramki, tak uderzył, że piłka wpadła do siatki przy krótkim rogu. Do końca spotkania przeważała Pomezania. Podopieczni trenera Michała Anslika wygrali już dziesiąte spotkanie z rzędu i z kompletem punktów prowadzą w tabeli. W następnej kolejce w meczu, który urasta do rangi hitu rundy jesiennej, zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem Gwiazdą Karsin (26 pkt).

Pomezania: Pelcer - Owsianik, Skalski, Jeleń, Dryjas (18 Marendowski) - Sobieraj (86 Tułodziecki), Ziemak, Galeniewski (75 Kielar), Korynt - Bełz, Drewek (87 Misarko).

Żuławy: Gruszewski - Mularczyk, Szwec, Wójcik, Nieroda (67 Szramka) - Dyl, Koller, P. Smarż (75 Janus), Niemyjski (46 Mendala) - Suchecki, Dekański (82 Gola).

RELACJA I FOTORELACJA Z MECZU

• Kliknięć: 118
  • Paweł
  • Mecze

Jak radzą sobie nasze drużyny w ligach - podsumowanie

Za nami w większości lig już ponad połowa meczów w rundzie jesiennej i czas na małe podsumowanie tego co sie dzieje w rozgrywkach ligowych w których uczestniczą nasze drużyny. Na gorąco śmiało można powiedzieć, że jest dobrze co jednak nie oznacza, że nie może być lepiej bo kilka naszych drużyn walczy o awans do najlepszych Pomorskich lig.

Nasze drużyny zaczynając od drużyny seniorów kończąc na drużynie rocznika 2007/08 która występuje w lidze D2 odniosły 34 zwycięstwa, 2 razy remisowały i poniosły tylko 4 porażki. Nasi piłkarze pokonywali bramkarzy rywali aż 218 razy (średnio 5,45 na mecz) , a straciliśmy 31 bramek (0,75 na mecz).

Czas na Żuławy

Już dziś o godzinie 15:00 Pomezania podejmuje Żuławy Nowy Dwór Gdański, a więc rywala z którym w ostatnich latach mierzymy się często i zazwyczaj są to ciężkie mecze wyłączając ostatni sezon w którym akurat udało się wygrać dość pewnie dwa razy, ale teraz drużyna z Nowego Dworu jest całkiem odmieniona i niezwykle groźna dla rywali. W ostatnich tygodniach powrócił do drużyny doświadczony Szramka, a niewątpliwie dużym wzmocnieniem będzie napastnik z II ligi ukraińskiej Vyacheslav Kuyanov dla którego mecz z Pomezanią będzie debiutem. W ostatnich 4 meczach Żuławy trzy razy wygrywały i poniosły porażkę z Gwiazdą Karsin 1:0. Jeśli chodzi o Pomezanię to na pewno sielanki nie będzie zwłaszcza, że dochodzą kłopoty kadrowe. Niestety z powodu kontuzji napewno wyłączony na dłuższy czas jest Wojciech Szoska, pod znakiem zapytania cały czas stoi występ Macieja Bełza i Piotra Sobieraja, ten drugi wczoraj nie trenował aby mieć jeden dzień więcej do rehabilitacji, a Maciej mamy nadzieję będzie gotowy na 100% do gry. Ponadto kontuzje, praca, szkoła i obowiązki zawodowe zatrzymają Dawida Polusa, Michała Jurczyka, Mateusza Srokę, a Paweł Leszczyński wrócił na stadia tak więc trener Michał Anslik nie ma dużego pola manewru, ale to nie zmienia faktu, że cel jest jeden gramy o zwycięstwo.

Relacja z serwisu malbork.naszemiasto.pl

Drużyna malborskiej Pomezanii wyjazdowy mecz 9 kolejki V ligi z Orłem Subkowy kończyła w ósemkę. Wszystko przez kontuzje i czerwone kartki, ale najważniejsze są kolejne trzy punkty. Malborczycy wygrali 3:0

- Ciężko nam szło - przyznaje Michał Anslik, trener malborskiej Pomezanii. - To był wyrównany mecz, w naszym wykonaniu jeden ze słabszych w tym sezonie. Ale takie mecze się zdarzają, a najważniejsze jest to, że zdobyliśmy kolejne trzy punkty i chwała chłopakom za to.

Chwała także dlatego, że w tym spotkaniu malborczyków prześladował pech. Tylko nieco ponad 20 minut spędził na boisku Piotr Sobieraj i musiał opuścić je z powodu kontuzji. Po przerwie nawet dziesięciu minut nie rozegrał Wojciech Szoska, który także musiał zejść przez uraz.

Ale obaj swoją robotę wykonali. Piotr Sobieraj w 7 minucie asystował przy golu Bartosza Drewka, który z 5 metrów skierował piłkę do pustej bramki. Wojciech Szoska w 45 minucie podwyższył na 2:0 z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką. Trzeci gol dla Pomezanii padł po przerwie, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.
- I tu wielka niespodzianka. Tomek Owsianik przebiegł z piłką chyba 5/6 boiska, minął bramkarza i lewą nogą kopnął piłkę do bramki - relacjonuje Michał Anslik.

W tym czasie goście grali już tylko w... ośmiu. Wcześniej czerwone kartki po dwóch żółtych otrzymali Sławomir Ziemak (69 minuta)i Bartosz Drewek (90), a w samej końcówce, gdy limit zmian został już wyczerpany, kontuzji nabawił się Maciej Bełz.

Pomezania: Pelcer - Owsianik, Jeleń, Skalski, Dryjas - Sobieraj (23 Korynt, 83 Kielar), Ziemak, Galeniewski (83 Tułodziecki), Bełz, Szoska (53 Jurczyk) - Drewek.

Malborczycy po dziewięciu kolejkach mają na swoim koncie komplet zwycięstw i wyprzedzają w tabeli o 4 punkty Gwiazdę Karsin. W 10 serii spotkań podejmą Żuławy Nowy Dwór Gdański.