fbpx
  • Paweł
  • Mecze

Czas na inaugurację IV ligi!

Zbliżamy wielkimi krokami do inuguracji IV ligi, a czekaliśmy na ten dzień bardzo długo bo ostatni mecz w IV lidze rozegraliśmy 21 czerwca 2014 roku i od tamtej pory wiele razy byliśmy bardzo blisko awansu jednak czasem zabrakło bramki, czasem punktu, ale to już historia bowiem wszyscy czekamy na mecz który odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00, a przeciwnikiem będzie drużyna GKS Kowale. Drużyna z pod Gdańska to doświadczony zespół który ostatnie 4 sezony spędził na tym szczeblu rozgrywek i trzeba przyznać, że zdecydowanie leżą dla Kowal inauguracje sezonów bowiem w sezonie 2021/22 Kowale wygrały na wyjeździe z Kaszubią Kościerzyna 5:0, w sezonie 2020/21 GKS zremisował na wyjeździe z Gryfem Słupsk 1:1, w sezonie 2019/20 GKS pokonał na wyjeździe Lipniczankę Lipnica 1:0 natomiast w sezonie 2018/19 GKS poniósł jedyna porażkę w inauguracji przegrywając z Gromem Nowy Staw 1:2.

Pomezania nie miała nigdy okazji rywalizować z GKS-em w meczach mistrzowskich więc jest to dla wszystkich swoista niewiadoma, ale wiemy, że drużyna jest odmieniona w porównaniu z poprzednim sezonem, a warto wspomnieć, że gra tam dwóch naszych wychowanków, Mateusz Kobyliński i Mateusz Pańko którzy dołączyli do drużyny tego lata podobnie jak Bartosz Bławat z Gedanii i Szymon Rychłowski ostatnio grał w Jaguarze. W przedsezonowych sparingach GKS Kowale rozegrał 3 mecze, wygrana z Orłem Trąbki Wielkie 1:0, remis ze Stoczniowcem Gdańsk 2:2 oraz wygrana z AS Kolbudy 1:0.

Malborska Pomezania jest gotowa do tego meczu w stu procentach, trener Paweł Budziwojski powołał 18 osobową kadrę gotową aby wyrwać pierwsze 3 punkty w tym sezonie i z takim nastawieniem nasza drużyna zapewne wyjdzie na boisko.

Kadra na mecz z GKS KOWALE: PELCER, PLUCIŃSKI, RAPIŃCZUK, WŁOCH, MARSZAŁEK, KIELAR, WĄS, WESOŁOWSKI, KARCZEWSKI, KLINKOSZ, KARNILUK, NĘDZA, RABENDA, LATKIEWICZ,  GRABOWSKI, SOBIERAJ, DRYJAS, MARENDOWSKI

 

  • Kliknięć: 302
LOGO_POMEZANIA

SPONSOR TECHNICZNY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.