• Paweł
  • Mecze

Pokazali charakter w derbowym pojedynku

W derbach regionu z Żuławami Nowy Dwór Gdański malborska Pomezania zachowała się jak rasowy bokser i wróciła do domu z trzema punktami po zwycięstwie 3:0 (1:0).

Trener Pomezanii Andrzej Tołstik zapowiadał, że w Nowym Dworze Gdańskim jego drużyna będzie chciała zmazać plamę po wcześniejszym słabym meczu z Beniaminkiem Starogard Gdański, przegranym 1:3 na swoim boisku. Przypomnijmy, że tamtą porażką malborczycy odebrali sobie nadzieję na powalczenie jeszcze o 2 miejsce dające prawo gry w barażach.

W sobotnim meczu wydawało się, że pierwsza dość wyrównana połowa zakończy się bezbramkowo, choć warte odnotowania są dwie dobre interwencje Grzegorza Plucińskiego w bramce Pomezanii, to tuż przed przerwą sędzia podyktował rzut karny za faul bramkarza Bartłomieja Gruszewskiego na Robercie Felskim, a „jedenastkę” trochę w stylu Roberta Lewandowskiego wykorzystał sam poszkodowany.

Po przerwie gra nadal była wyrównana, ale to Pomezania już bardziej kontrolowała sytuację na boisku, choć nie wiadomo jakby potoczył się mecz gdyby nie wygrany pojedynek sam na sam Plucińskiego z napastnikiem gospodarzy w 60 min. Za to nasi zawodnicy skrzętnie wykorzystywali swoje sytuacje, w 68 minucie swoją drugą bramkę zdobył Felski, a rezultat ustalił Krzysztof Michalczyk, który pojawił się na boisku na ostatni kwadrans i skrzętnie wykorzystał podanie Felskiego.

Warto podkreślić świetną atmosferę podczas tego spotkania na trybunach, kibice obu klubów wspólnie dopingowali obie jedenastki.

Pomezania: Pluciński – Leszczyński, Skalski, Jeleń, Marszałek – Torłop (65 Marendowski), Latkiewicz (46 Pańko), Ziemak, Sroka, Dryjas (77 Michalczyk) – Felski.

W tym sezonie malborczykom (4 m., 41 pkt) zostały już tylko dwa mecze. 5 czerwca o godz. 17 podejmą przy Toruńskiej Wietcisę Skarszewy.