• Paweł
  • Mecze

Wysoka wygrana z Victorią

Malborska Pomezania w swoim ostatnim meczu na malborskim stadionie pewnie pokonała Victorię Kaliska 7:0 i awansowała na 3.lokatę w tabeli.

Pierwsza połowa nie była zbytnio emocjonująca, i można powiedzieć, a właściwie zapomnieć o pierwszych 40 minutach w których nie wiele się działo. Dopiero w 42 minucie Dawid Torłop zdecydował się na strzał z 20 metrów który okazał się skuteczny, jeszcze przed samą przerwą najpierw Kamil Dryjas, a potem ponownie Torłop podwyższyli wynik na 3:0.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze bo już w pierwszej akcji ponownie Torłop skierował z bliskiej odległości piłkę do bramki, a mecz toczył się cały czas pod dyktando gospodarzy, kolejne bramki były dziełem Mateusza Sroki, ponownie Dawida Torłopa oraz Piotra Wilka z rzutu karnego. Były jeszcze 2-3 doskonałe okazję do zdobycia bramki, ale zabrakło wykończenia.

To zwycięstwo dało nam na ten moment 3 lokatę, jednak mamy rozegranych najwięcej meczy z pośród drużyn w czołówce, a za tydzień jedziemy na bardzo ciężki teren do Skarszew by zmierzyć się z Wietcisą która jest zaliczana do jednych z faworytów do awansu. Co prawda Wietcisa traci do nas 4 punkty, jednak ma dwa mecze mniej rozegrane od malborczyków.

Pomezania: Pluciński - Grędzicki, Wilk, Bochyński, Leszczyński (56' Marendowski), Dryjas, Torłop, Galeniewski (56' Łazarczyk), Sroka, Ziemak, Felski (19' Escobar)