• Paweł
  • Mecze

Remis w Pelplinie

W czwartek późnym wieczorem w meczu sparingowym Pomezania zremisowała w Pelplinie z IV ligową Wierzycą 1:1. Bramkę dla Pomezanii zdobył Dawid Torłop w 80 minucie.

Pierwsza połowa była dość wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarzy mimo kilku okazji, w drugiej połowie inicjatywę przejęli IV ligowcy którzy częściej przebywali na naszej połowie czego efektem była zdobyta bramka w 55 minucie, gospodarze nadal przeważali, ale malborczycy wyprowadzili kilka groźnych kontrataków, najpierw nie udało się Escobarowi w sytuacji sam na sam, ale już w 80 minucie Dawid Torłop ładnym strzałem po długim rogu z 16 metrów pokonał bramkarza Wierzycy. W malborskim nadal jeszcze nie sa na 100% gotowi do gry bramkarze, Kamil Majewski i Oskar Galeniewski, natomiast wyjechał Grzegorz Pluciński w związku z tym zespole zagrał w bramce Dawid Pelcer który pomógł drużynie w takiej sytuacji za co dziękujemy. W drużynie po dłuższym czasie zagrał także "stary znajomy" Piotr Wilk i nie ma co ukrywać, że jego doświadczenie i umiejętności na pewno wniosły by wiele dla drużyny. Największym kłopotem wydaje się brak drugiego nominalnego "stopera" bo poza Mateuszem Grędzickim nie ma nominalnego środkowego obrońcy, oczywiście może na tej pozycji zagrać Jurczyk, Łazarczyk, a nawet Felski, ale ci zawodnicy zdecydowanie lepiej czują się na innych pozycjach więc tutaj jeszcze jest sprawa otwarta.

Pomezania: Pelcer - Grędzicki, Łazarczyk, Korynt, Bochyński, Dryjas, Escobar, Sroka, Alaburda, Latkiewicz, Felski.
w II połowie: Owsianik, Wilk, Nędza, Torłop, Gdela, Leszczyński, Galeniewski